Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 18.07.2017 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Metal Detoksu Zamanı

Gündelik yaşamda farkında olmadan pek çok toksik maddeye maruz kalıyoruz. Bunlardan vücudumuzu arındırmak için maddeler halinde sıraladığımız metal detoksu yapabilirsin.

Metal Detoksu Zamanı

Sigaradan sakın:Zararları saymakla bitmeyen sigara toksik maddeler açısından zengindir. Şimdiye kadar vücudunda yarattığı hasarları görüp de bırakmadıysan bir an önce bu kötü maddeden temizlenmen gerekir.

Tencere ve tavalarını kontrol et:Yapışmaz yüzeyli tava kullanıyorsan bunları çelik olanlar ile değiştirmelisin. Ayrıca ısınınca son derece tehlikeli hale gelen alüminyum folyo yerine pişirme kağıdı kullanabilirsin.

Tükettiğin deniz ürünlerini gözden geçir:Fazla bilinmese de kirlenen denizlerle birlikte doğanın dengesi bozulduğundan deniz mahsullerinin de civa miktarı arttı. Midye, sardalya gibi ürünleri yerken güvenilirliğinden emin ol.

Giyim ürünlerinde ucuza kaçma:Son yıllarda tekstil ürünlerinin kullandığı kimyasallar, boyalar insan sağlığını tehdit eder durumda… Çok ucuz kıyafetleri satın alırken her zaman dikkatli davran.

Hava kirliliğini yabana atma:Özellikle kış aylarında yakılan kaloriferlerle havada zararlı toksinler iyice kendine yer bulur. Soludukça akciğerleri zorlayan bu havadan kaçmak pek mümkün olmasa da en azından evini otobandan, şehrin keşmekeşinden uzak seçme imkanın varsa değerlendirmeni öneririz.

 

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan