Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 24.05.2017 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Nasıl daha az çalışıp daha fazla iş hallediyorlar?

Sürekli zamanın sana dar geldiğini mi düşünüyorsun?

Nasıl daha az çalışıp daha fazla iş hallediyorlar?

Senin için durum can sıkıcı ancak doğru bir planlamayla bu işleyişi tersine çevirebilirsin.

 

İletişimi kes:Elektronik aletlerden ayrılmak gerçekten zor gelebilir. Ancak bunu yapmazsan hiçbir zaman tam anlamıyla işten kopmuş olmayacaksın. 7/24 işte olmak dinlenmene fırsat tanımaz ve odaklanmanı güçleştirir. Kendine e-maillerini veya sesli mesajlarını kontrol etmeyeceğin özel bir saat aralığı sun. Böylece işlere yeniden döndüğünde daha enerjik hissedeceksin.

 

Ufak tefek işleri en aza indir:Hafta sonları yaptığın angarya işler sana fazladan yük olarak, elini meşgul eder. Bunları yapınca dinlenmeye fırsatın kalmaz. Bu işlerin birçoğu aslında hafta içinde yaptıklarınla dolayısıyla yedi gün yoğun çalışmak sana da iyi gelmeyecektir.

 

Egzersiz yap:Hafta içi egzersiz yapmak için 30 dakikan bile yoksa hafta sonu 48 saatin var. Yapacağın en az 10 dakikalık egzersiz stresi azaltan nöronları harekete geçirecektir. Üstelik uyguladığın egzersiz seni psikolojik olarak da rahatlatacağından daha sağlam fikirler ve işler ortaya çıkarabilirsin.

 

Bir hobi bul:Stresten kaçmak ve kendini yeni fikirlere açmak için yapabileceğin en iyi şey bir hobi edinmektir. Bir müzik aleti çalma, resim yapma, okumak, yazmak hatta çocuklarla saklambaç oynamak bile seni dinlendirecektir.

 

Ailenle zaman geçir:Kendini şarj etmek ve rahatlamak için seçebileceğin yollardan biri de ailenle kaliteli zaman geçirmektir. Telaşlı geçen hafta içinin aksine ailenle geçirdiğin zaman çabucak akar.

 

Küçük maceralara zaman ayır:Yeni açılan butik otele bir rezervasyon yaptırmak ya da bulunduğun şehre nadiren gelen bir grubun konserine bilet almak hayatına yeni bir heyecan katar. Aslında demek istediğimiz uzun zamandır yapmadığın ya da hiç denemediğin bir aktiviteye zaman ayırman.

 

Aynı saatte uyan:Hafta sonu uykusuz daima caziptir. Vücut sistemini yenileyen unsurlardan biri de bu uykudur. Eğer düzenli bir şekilde aynı saatte uyanmazsan kendini gün boyunca yorgun ve sersemlemiş hissedebilirsin. Bu durum sadece tatil gününü mahvetmez aynı zamanda yeni hafta için de düşük verimlilik vaat eder. 

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan