Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 06.06.2017 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Sağlıklı Diyette Sinsi Hatalar Nedir?

Diyetin harika gidiyor! Oldukça motivesin ve seni hiçbir şeyin yolundan çıkaramayacağını düşünüyorsun. Ancak tahmin edemeyeceğin unsurlar diyetini sekteye uğratıyor olabilir.

Sağlıklı Diyette Sinsi Hatalar Nedir?

Farkında olmadan bazı durumlar veya alışkanlıklar yeme motivasyonunu etkiliyor olabilir. Aşağıdaki 4 maddeye dikkat ederek diyetini sağlamlaştırabilirsin.

Cam kaseler diyeti bozabilir.

ABD’deki bir merkez tarafından yapılan araştırmaya göre özellikle salata için kullandığın cam kapları kadınların yüzde 71’i tercih ediyor. Nedeni ise bu saydam kaselerdeki yemeklerin onları daha çok cezbetmesi. Cam kapların diyetini sabote etmemesi için seramik servisleri tercih edebilirsin.

 

Loş ışığa dikkat

Belki de hiç aklına gelmez ama bir diğer diyet bozucu da loş ışıktır. Çünkü bu kısık ışıkta yemekle daha fazla oyalanırsın ve bu da sana daha fazla yedirebilir. Bu nedenle özellikle akşam yemeklerini yerken aydınlık bir ortam seçmeye özen göstermelisin.

 

Yemek için sabırsızlanmak

Uzmanlar yemek için sabırsızlanmanın da iştah hormonunu tetiklediğini belirtiyor. Sürekli yeme fikri içinde olup saatleri saymak yerine kendine bunun doğal bir akış olduğunu ve saati gelince zaten vücudunun seni uyaracağını aşıla. Bir süre sonra kendiliğinden bu hisse gireceksin.

 

Açken sosyal medyada iştah açıcı fotoğraflara bakma

Vakit geçsin diye sosyal medyada zaman harcarken yemek fotoğraflarını hızlıca atla. Çünkü uzmanlara göre beyindeki ödül merkezini bu fotoğraflar aktif hale getiriyor. Beyninin bu sinyali vermesini engellemek elinde. Açken yemek fotoğraflarına bakmamaya çalış.

 

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan