Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 01.04.2021 3 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Sağlıklı yapı malzemesi ahşaba yeni nesil dokunuşlar

Tüm yapıların vazgeçilmez malzemesi ahşap; estetik duruşu, dayanıklılığı ve sağlıklı doğasıyla Arbor tasarımlarında kendini ortaya çıkarıyor.

Sağlıklı yapı malzemesi ahşaba yeni nesil dokunuşlar

Avrupa’nın sayılı ahşap pencere ve kepenk üreticilerinden olan Arbor, İstanbul - Silivri’de yer alan modern üretim tesislerinde yapı sektörünün ve mimarların tasarımlarına en uygun ahşap ürünleri üretiyor. Arbor tasarımlarında, ahşap pencere, sürmeli ve giyotin pencereler, kepenkler, kapı, balkon kapısı ve kayar katlanır kapı ile dış kapı tasarımları ön plana çıkıyor.

Arbor, tüm Türkiye’ye fabrikadan satış yapmanın yanı sıra İngiltere, Fransa ve Almanya’ya ihracat gerçekleştiriyor. Arbor, uluslararası standartlardaki üretim hacmi ve ürün çeşitliliği ile özellikle Fransa’daki inşaat şartnamelerinde adı geçen markalar arasında yer alıyor. Arbor, yonga levha ve plastik malzeme yerine tüm üretim uygulamalarında %100 doğal masif ahşap kullanıyor.

Arbor üretimlerinde, soyu tehdit altında olmayan ve endüstriyel ormancılık olarak adlandırılan kesim için dikilen ağaçları kullanıyor. Kullanılan ağaçlar, geleneksel yöntemlerle değil; endüstrinin ulaştığı en son teknolojik uygulamalarla işleniyor ve deformasyon, biyolojik tehditler ve üretim süresinin uzunluğu gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Sorumlu ormancılık olarak da nitelendirilen endüstriyel ağaç kullanımı ve süreç yönetimleri FSC sertifikasıyla destekleniyor. Arbor’un Silivri’de doğaya ve çevreye karşı sorumluluk bilincini simgeleyen bir de minik korusu yer alıyor.

Tüm dünyada bir trend olarak değil, sağlıklı yapısı ve estetik yönüyle de hızla tercih edilmeye başlanan ahşap; sıcağa, soğuğa ve ses iletimine karşı da plastik ürünlerden daha korunaklı. Ahşap, toz çekmediği ve mekandaki rutubeti emip saldığı için sağlıklı bir ev ortamı yaratmanızı sağlıyor. Ahşap, eko ve gürültüyü emdiğinden ses izolasyonu için iyi bir seçim olmasının yanı sıra huzurlu ortamlar oluşturmanızı da sağlıyor. Ahşap, uzun yıllar dayanıklılığını koruyabildiği ve 50- 300 yıla kadar kalabildiği için doğrama malzemesi olarak ekonomik bir seçim. Ahşap, dışarıdan içeriye doğru ısındığı ve yanma/ ısınma enerjisine beton, taş ve çelikten daha fazla ihtiyaç duyduğu için yangınlara karşı daha dayanıklı bir yapıya sahip. Avrupa’da; İngiltere, Fransa, Almanya(%40) ve İskandinavya ülkeleri(%85), özellikle ahşap seçimine yönelmiş durumda ve tarihi eserlerde ise zorunlu olarak ahşap kullanılıyor.

Uluslar arası İnşaat Şartnamelerine Giren Pencere Markası…

Arbor, Türkiye genelinde yer aldığı büyük inşaat projeleri ve bireysel seçimlerin yanı sıra uluslararası alandaki dünyaca ünlü projelerde de tercih ediliyor. Arbor, Fransa’nın inşaat şartnamelerine de adını yazdırarak; Türkiye’deki liderlik başarısını uluslararası arenada da gösteriyor.

Giyotinli Pencereler Hiç Bu kadar Çekici Olmamıştı…

Arbor, hem modern binalarda hem de eski eser ya da eski görünüm niteliğinde görünecek yapılar için ahşap giyotin pencere üretiyor. Arbor’un, modern teknolojik imkanlarla birleştirdiği ahşap giyotin pencereler; temizlik kolaylığı sağlayan vasistaslı kanatlara ve kanatların bırakıldığı noktada sabit kalmasını sağlayan mekanizmaya sahipken, çift camlı 68p özelliği ile akustik ve termal performans sunuyor. Ayrıca Arbor ahşap giyotin pencereler sertifikalandırılmış üstün ısı ve su yalıtım değerlerine de sahip.

Arbor, İstanbul-Silivri’de bulunan modern üretim tesisleri ile Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın ise sayılı ahşap üreticileri arasında yer alıyor.

Göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan