Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Sahurda Hangi Çay Tüketilmeli?
Ezgi Mısırlı 08.06.2017 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Sahurda Hangi Çay Tüketilmeli?

17 saati bulan orucun en zorlayıcı tarafı kuşkusuz susuzluk… Peki, sahur vaktinde sıvı ihtiyacımızı çaylarla karşılayabilir miyiz?

Sahurda Hangi Çay Tüketilmeli?
  • Sahurda siyah çay içmek pek de kalori/manti">mantıklı bir seçim değil. Çünkü ödem attırıcı özelliği olan siyah çay ile vücut susuz kalabilir.

 

  • Elbette sahurda tüketilen her çay kötü değil. Papatya ve rezene çayları, hem sindirimi kolaylaştırıcı hem de rahatlatıcı etkileriyle çaysız yapamayanlar için ideal seçenekler.

 

  • Ödem attırıcı özelliğinden dolayı yeşil çayı da sahur yerine iftardan sonra tüketmekte fayda var. Böylece yeşil çayın gün boyu susuz kalmış cilde olan faydalarından da yararlanmış olursun.

 

  • Bu dönemde kısıtlı gıda olan vücudun direncini artırmak için ıhlamur da tercih edilebilir. Ayrıca antioksidan etkisini artırmak için ılık ıhlamurun içine az miktarda bal ve limon da ilave edilebilir.

 

  • Mide ekşimesi ve hazımsızlık üzerinde etkili olan nane çayı da sahurun ideal içecekleri arasında… Eğer sıcak olarak tüketmek tercih edilmezse nane demlendikten sonra şekersiz olarak da soğuk çay şeklinde içilebilir.

facebook twitter linkedin whatsapp messenger mail

Yorumlar

İlk yorumu sen yap

İlgini Çekebilir