Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 10.09.2020 3 dakikada okunur
yorumlar
2
kaydet

Sizi kısıtlayan düşünce ve inançları zihninizden atalım!

Her şey gördüğümüz ve bildiğimiz kadar değil, bir de bilinçaltında sakladıklarımız var. İşte bu noktada hayatımızın iplerini elimize almak zorlaşabiliyor ama belki de beynimizi yeniden programlayabilmek mümkündür. Ne dersiniz?

Sizi kısıtlayan düşünce ve inançları zihninizden atalım!

Sizi kısıtlayan düşünce ve inançları zihninizden atalım!

Bilincin evrimine hoş geldiniz. Zihnimiz; bilinçli zihin ve bilinçaltı zihin olarak ikiye ayrılıyor. Bilinçli zihnimiz buzdağının su yüzünde kalan küçücük bir parçası. Yapılan araştırmalara göre tüm zihinsel faaliyetlerimizin sadece %3-5’ine karşılık geliyor. Bilinçli zihinle kendimize hedefler koyup onlara ulaşma yolunda bolca çaba sarf ediyoruz. Geçmiş gelecek olarak zaman algısı, soyut düşünme, sonuç değerlendirme, yargılama bilinçli zihnimizin yaptığı işlerden bazıları. Ayrıca bilinçli zihin saniyede 40 bit bilgi işleme kapasitesine sahip.

Bilinçaltı zihnimiz ise buzdağının su altındaki o kocaman parçası. Vücudun motor fonksiyonlarını, kalp atışı, sindirim vb. faaliyetlerini denetleyen, harfiyen (literal) düşünen, tüm zamanları sadece şimdiki zaman olarak gören, tüm geçmiş tecrübelerimiz, deneyimlerimiz, değerlerimiz ve inançlarımızın muhafaza edildiği yer. Siz hiç farkında bile olmadan, bir seferde binlerce olayı kaydeder. Saniyede ortalama 40 milyon bit bilgi işleme kapasitesi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Bu iki zihnin dışında tüm varlıkların hem ruhsal rehberi hem de bağlı oldukları ‘Evrensel Zihin’ ya da ‘Üst Zihin’ diye adlandırabileceğimiz ve inançlarımıza göre de isimlendirebileceğimiz bir zihin daha vardır ki, o da sınırsız bir güç ve kapasiteye sahiptir. Hayatımızın büyük resmini görendir, hedeflerimizin kendimize koyduğumuz amaçlar doğrultusunda güvenli ve uygun olmasına yardım edendir. Birbirimizle olan bağlantının temelidir. Her şeyin tekliğinin simgesidir.

Bu üç zihin de paralel olduğunda yapmak istediğimiz tüm değişiklikleri hayatımıza geçirebiliriz. Şimdi 30 yılı aşkın süredir başarısı kanıtlanmış invazif olmayan, etkileşimli bir değişim sürecini sizinle tanıştırıyoruz: PSYCH-K

Nedir bu PSYCH-K?

Kendi kendini sınırlayan ve sabote eden bilinçaltı inançlarını değiştirmek için basit ama güçlü bir süreç yaşamak isteyenlerin ilgisini çekeceğine neredeyse eminiz. Aslında bunu hangimiz yapmıyoruz ki? Hep kendimiz değil miyiz kendimizi sınırlayan? İşte PYSCH-K bilinçaltı programlarınızı yeniden yazmanın en etkili ve basit yollarından biri.

PSYCH-K; çağdaş sinirbilim (neuroscience) araştırmalarından ve eski çağlardan günümüze taşınmış, zihin/beden ilişkisinin bilgeliğinden türetilen, hem modern bilim hem de uzak doğu tıbbı ve bilgeliğine dayanan, değişim için çeşitli araçların benzersiz bir karışımı.

Bilincimizin en az %95'inin çalıştığı, bilinçaltı düzeyde değişimi kolaylaştırmak için çığır açan bir yaklaşım olarak da nitelendirebiliriz. Standart görselleştirme, onaylama, irade ve pozitif düşünme yöntemlerini aşan bir süreçle özellikle davranış/alışkanlık değişikliği, sağlık ve stres azaltma alanlarında etkili bir yöntem. PSYCH-K’i hayatınızın her alanında kolaylıkla uygulanabilecek etkili bir anahtar olarak görebilirsiniz.

Bütünsel Beyin durumunu yaratarak stresi azaltmanın bir aracıdır. Bu, beynin her iki yarım küresini eş zamanlı olarak harekete geçiren, içsel rehberliğimizi aktive ederek daha yüksek bir bilince kapı açan özel bir bilinç halidir.

PSYCH-K'den kimler yararlanabilir?

PSYCH-K den 7’den 70 ‘e herkes yararlanabilir çünkü bireylerin yaşamdaki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlayan, çok işlevli, çok disiplinli bir süreç. İnsanların, potansiyellerinin açığa çıkmasını engelleyen sınırlayıcı bilinçaltı inançlarını dönüştürmeye yardımcı oluyor.

Kilo vermek, kötü alışkanlıklardan kurtulmak, konsantrasyon eksikliği, dikkat bozukluğu, ders çalışma alışkanlıklarının kazanılması, kendini ifade etmekte yaşanan zorluklar, iş hayatı, insanlar arası ve aile içi ilişkiler, kariyer, sağlık vb. hayatın her alanında her yaşta insan için güvenle kullanılabileceğini söylemek mümkün. Fiziksel sağlık sorunları olan insanlar içinse, vücudun kendi kendini iyileştirme özelliklerini etkinleştirmeye yardımcı olan tamamlayıcı tıp alanında çalışmasıyla dikkat çekiyor.

Özetlemek gerekirse; daha mutlu ve daha tatmin edici bir yaşam sürmek için bireylerin bilinç ve bilinçaltı seviyesinde potansiyellerini yeniden algılamalarına ve aktive etmelerine yardımcı oluyor.

Eğer bu yöntem ilginizi çektiyse ve siz de zihninizin yazılımını değiştirebileceğinize inanıyorsanız www.freelikeabird.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dr. Çevren Üstün

facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
Cigdem Çiğdem

Cigdem Çiğdem olumsuza odaklanma sakın, bilinçaltı olumsuzu kaydeder.

17.09.2020
Yanıtla
İrem Koçulu

İrem Koçulu Yanlış bilgilerle dolu bir yazı.

22.09.2020
Yanıtla