Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Spor Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?
Diyetkolik Egzersiz Uzmanım 03.01.2014 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Spor Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?

Günümüzde, konuyla ilgili – ilgisiz birçok kişinin spor salonu açmasıyla, neredeyse her sokak başına bir spor salonu düşer hale geldi. Bu durum, spor salonu seçerken birtakım kriterler belirlemeyi gerektiriyor. Kişiler genellikle kendilerine en yakın olan herhangi bir spor salonunu tercih ettiklerinden, zaman zaman aldıkları kalitesiz ve amaca uygun olmayan hizmetler sonucunda hüsrana uğrayabiliyorlar.

Spor Salonu Seçimi

Bu durumda, sen de öncelikle profesyonel hizmet veren ve antrenörlerin yeterli donanıma sahip olduğu bir spor salonu seçmeye özen göstermelisin. Şu anda mevcut programından memnun olsan bile, ihtiyaçlarının değişmesi durumunda da sana yardımcı olabilecek derecede donanımlı antrenörler ile çalışmak, hem ihtiyacına uygun antrenman programını uygulamanı hem de hedeflediğin sonuçlara ulaşabilmeni sağlayacaktır. Evine yakın veya iş/okul çıkışı kolaylıkla gidebileceğin bir salon seçmek de, özellikle spor salonu yolunun üzerindeyse, seni daha fazla motive edecektir. Antrenman süresinin iki katını, sadece spor salonuna ulaşmak için harcamayı kim ister ki?

Spor salonları genellikle mikropların barınması için uygun ortamlar olduğundan,  dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur da temizliktir. Duş, lavabo, soyunma odaları ve spor ekipmanlarının temizlik standartlarına uyup uymadığını kontrol etmelisin.

Spor Salonu Malzemeleri

Spor ekipmanlarının yeterliliği ve kalitesi de spor salonu seçerken önemli bir kriterdir. Eğer serbest ağırlıklarla çalışmayı tercih ediyorsan, her kiloda ve tipte yeterli sayıda dambıl bulunduğundan emin olmalısın. Makineler ile çalışmayı tercih ediyorsan, makinelerin kalitesi ile kaslarının tümünü çalıştıracak çeşitliliğe sahip olup olmadığını ve kullanıma uygunluklarını değerlendirmelisin. Ayrıca kişisel antrenman programının yanında grup fitness aktivitelerine katılım olanağı sunuluyor olması, amacına ulaşmayı kolaylaştırmanın yanı sıra, farklı spor alternatifleri deneyerek sıkılmanı engeller. Ama öncelikle bu aktivitelerin ücrete dâhil olup olmadığını öğrenmelisin.

Kayıt olmak istediğin spor salonunun çalışma günleri ve saatleri de tercihini belirlemende etkili olabilir. Örneğin birçok kişi, daha rahat olduğu için tatil günlerinde spor yapmaktan hoşlanır. Spor salonunun sana uygun olan saatlerde ve günlerde açık olup olmadığını öğrenmek programını belirlemende önemli olacaktır. Tüm bunların yanında, spor salonlarının sana sağlayabileceği psikolojik danışmanlık, sauna, masaj hizmetleri, beslenme danışmanlığı gibi ekstra olanaklar da karar vermende etkili olabilir.

Spor Salonu Fiyatları

Son olarak, kayıt yapmadan önce benzer niteliklere sahip spor salonları arasında fiyat karşılaştırması yaparak, senin için en uygun olanı tercih edebilirsin.

facebook twitter linkedin whatsapp messenger mail

Yorumlar

İlk yorumu sen yap

İlgini Çekebilir