Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 06.10.2021 4 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Teknoloji beslenme danışmanlığını 5 yolla kolaylaştırıyor!

Teknolojinin mesleğinizde yarattığı kolaylıkları ve danışanlarınız üzerindeki etkilerini sizin için kaleme aldık. Her an elimizdeki telefonlar, bir tıkla her yere ulaşabileceğimiz bilgisayarlar 5 önemli yolla diyetisyenliği kolaylaştırıyor!

Teknoloji beslenme danışmanlığını 5 yolla kolaylaştırıyor!

Sağlıklı beslenme ve egzersizin önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. Birçok kişi formda kalmak, sağlıksız yemeklerden kaçınmak ve daha fazla meyve ve sebze yeme konusunda eskisinden daha duyarlı davranıyor.

Bildiğiniz gibi sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmak sadece geçici bir trend veya sosyal medyada popüler olmanın bir yolu değil. Sağlıklı beslenme ve egzersiz, vücudumuz ve zihnimiz için en önemli iki noktayı oluşturuyor.

Ne yazık ki sağlıklı bir ‘’diyete’’ bağlı kalmak, özellikle lezzetli yağlar ve şekerlerle dolu tüm abur cuburlarla o kadar kolay olmuyor. Sonuç olarak insanlar genellikle diyetlerini takip etmekte zorlandıkları ve hatta pes etmeye başladıkları için kendileriyle mücadele haline giriyorlar. Motivasyonlarını her an toplamaya çalışıyor ve mod düşüklüklerinin önüne geçemiyorlar.

İşte dijital dünya danışanlarınızı daha sağlıklı ve vücutlarından daha memnun kılmanıza ve aynı zamanda hedeflerine ulaşmaları için onlara daha iyi koçluk yapmanıza yardımcı oluyor. O halde gelin teknolojinin sağlıklı beslenme alışkanlıklarına bağlı kalmada nasıl yararları olduğundan bahsedelim.

Teknoloji İzlemeyi ve Ölçmeyi Kolaylaştırır

Mobil uygulamalar ve giyilebilir cihazlar gibi sağlık teknolojileri, müşterilerinizin yedikleri her şeyi ve ayrıca enerji harcamalarını (kaç kalori yaktıklarını) takip etmelerine yardımcı olur. Yiyecek ve aktivite ile ilgili her şeyin raporlandığı ve izlendiği kişisel bir günlük diyebiliriz. Buna en güzel örnek olarak tabii ki Diyetkolik’i verebiliriz. Bu sayede danışanlarınızın önceki gün veya tüm hafta boyunca yediklerini unutma riskiyle kağıt kalem kullanımına gerek kalmadığından sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmeleri kolaylaşacaktır. Danışanınızın tüm verileri, fazla yağ, karbonhidrat ya da protein tüketip tüketmediğini, egzersiz yoluyla yeterli kalori yakıp yakmadığını ve ilerleme kaydedip kaydetmediğini bir bakışta görmenizin mümkün olduğu bir sayfa işleri oldukça kolaylaştırıyor. Bu sayede danışanınızı izlemeniz çok daha basit bir hal alıyor. Takip edebildiğiniz kişiye anında geri bildirim verebilirsiniz ve bu da danışanın motivasyonunu her zaman aktif tutabilir.

Teknoloji Kullanım Kolaylığını Artırır

Doğru bir diyet uygulamak veya kilo vermek, her an ulaşılabilir dijital dünya ile danışanlarınız için çok daha kolay olacaktır. Akıllı telefonlar artık her an yanımızda. Bu nedenle, danışanlarınızın ne yediğini kaç kalori tükettiğini ve hangi ilerlemeyi gösterdiklerinin kaydedildiğini içeren listeyi doldurmak çok daha kolaydır. Uygulamamız yenilen yiyecekleri ve tüketilen kalorileri takip ettiğinden, tüm danışanlarınıza odaklanmak için sarf etmeniz gereken efordan tasarruf edersiniz.

Teknoloji Zamandan Tasarruf Sağlar

Mobil uygulamaların ve giyilebilir sağlık cihazlarının kullanımı birçok insanın hayatını basitleştirdi. Yiyecekleri takip etmek için uygulama kullanmak ve ellerinde bir hatırlatıcıyla dolaşmak danışanlarınız için çok zaman kazandırıcı oluyor. Aynı şekilde sizin için de elle liste yazmaktan çok daha pratik olduğu söylenebilir. Ayrıca uygulama sizin için danışanlarınızın yedikleri kalori ve makro besinlerin miktarını hesapladığından bunu ayrı olarak yapmanız gerekmez. Kilo vermek veya kilo almak için bir beslenme planına ihtiyaçları olsun yazdığınız listeleri dijitalde istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Teknoloji Katılımı Artırıyor

Teknoloji sosyal medya grupları, uygulamalar, tartışma grupları ve forumlar gibi birçok yerden sizin gibi beslenme uzmanlarına çok daha kolay iletişim kurma olanağı sağlıyor. Bu sayede sizler de daha fazla insana ulaşabiliyor ve çeşitli ipuçları verme, mesajlar ve küçük tavsiyeler gönderme fırsatına sahip oluyorsunuz. Teknoloji sayesinde danışanlarınızın deneyimlerini ve hikayelerini, alışkanlıklarını değiştirmeye çalışan diğer insanlarla paylaşmaları da mümkün. Gün sonunda bu durum bireylerde coşku, bağlılık ve motivasyonu tetikleyen bir öğe haline geliyor. Hatta sizler için daha fazla gelir ve daha fazla danışan anlamına gelen bazı tavsiyeler teknoloji yardımıyla daha çok insana ulaştırılabiliyor.

Teknoloji Motivasyonu Artırır

Son olarak, teknolojinin beslenme endüstrisi için en önemli faydası motivasyonu arttırmasında yatmaktadır. Hayatımızı ve kendimizi geliştirmek için her gün yaptığımız her eylemin, her seçimin ve her çabanın arkasında motivasyon olduğunu zaten biliyoruz. İşte sağlıklı beslenmede danışanlarınız için de bunu istediğinize eminiz; motivasyonu korumak. Motive olmalarını, kendilerine ve fazla kiloları kaybetme veya fazladan kas kazanma kapasitelerine inanmalarını, sonunda abur cubur yemenin cazibesine kapılmadan daha sağlıklı yiyerek mutlu olmayı öğrenmelerini istiyorsunuz. Başka bir deyişle; danışanlarınız için daha fazla motivasyon ve sizin için daha fazla memnuniyet!

Motive olmuş danışanlar, daha fazla elde tutma anlamına gelir. Danışanlarınız işinizden ve onlara sağladığınız hizmetlerden memnun oldukları için size sadık kalma eğiliminde olacaktır. İşte teknoloji bunun için harika bir olanak sağlıyor. Çünkü her an ceplerinde dolaştırdıkları akıllı telefonlarıyla onlara ulaşmak ve motivasyon sağlayıcı küçük önerilerde bulunmak eskisinden çok daha kolay.

Özetle;

Hepimizin amacı sağlıklı bir yaşam tarzı ve siz de danışanlarınızın bu isteklerinin gerçekleşmesinde önemli bir rol oynuyorsunuz. Teknolojinin yardımıyla bu, hiç olmadığı kadar kolay ve etkili bir şekilde yapılabilir. Genel olarak teknoloji, özellikle sosyal medyada işletmenizin reklamını kolaylaştırabilir ve daha fazla insanı çekmenin harika bir yoludur. Ayrıca danışan kitlenizi büyütmek için teknolojinin değişmez parçası yorum ağlarında sizinle ilgili yapılan yorumların etkisinin çok büyük olduğunu unutmamak gerekiyor.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan