Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 29.06.2017 1 dakikada okunur
yorumlar
1
kaydet

Toksin Diyeti

Toksinleri vücudunuzdan nasıl atarsınız?

Toksin Diyeti

Günlük hayatta sağlıksız beslenme ve bazı kötü alışkanlıklarla göz ardı ettiğimiz hatalar, hava kirliliği gibi etkenlerle vücudumuzda birikerek toksin oluşmasına sebep olur. Toksinler; halsizlik, kalp damar hastalıkları, eklem rahatsızlıklarına, diyabete ve kansere yol açabilir.  Tüm bu hastalıklardan korunmak için vücuttan toksinleri uzaklaştırmamız gerekiyor. Bunun için karaciğer, böbrek  ve bağırsaklar için uygun birkaç günlük beslenme planı uygulamalı. Bu diyeti nasıl uygularım diye düşünüyorsanız iş hayatı içerisinde de kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir kaç öneri sıralayabilirim:

  • Ara öğünlerinizde siyah çay veya kahve içmek yerine yeşil çay tüketebilirsiniz.  Hatta sıcak havalar için yeşil çayınızı buzla tüketebilirsiniz. İçerisine  bir küçük dilim de limon atarsanız limondaki c vitaminden de faydalanabilirsiniz.
  • Ara öğünlerinizde cevize yer verebilirsiniz. Ceviz içerisindeki arjinin elementi ile karaciğeri korur ayrıca omega 3 içeriği sayesinde kalp damar hastalıklarına karşı da koruyucu olur.
  • Öğle yemeklerinde salatanıza çeyrek avokado ekleyerek karaciğere zarar veren toksinlerden vücudunuzu arındırabilirsiniz.
  • Evde ise somon ya da ton balığını bol yeşil salata ile tüketerek toksinlerden arınabilirsiniz. 

Diyetkolik Diyetisyeni Şimal Deniz

facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
Hülya Efendioğlu

Hülya Efendioğlu bana ulasabilcekmisnz

03.07.2017
Yanıtla