Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 21.01.2016 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Toplantılar beslenme düzenini bozmasın.

Toplantılar beslenme düzenini bozmasın.

Toplantı günlerinde de aç kalmadan, ikram edilen abur cuburları tüketmeden ve beslenme düzenini bozmadan günü daha sağlıklı geçirmen mümkün.
 

 • Mutlaka kahvaltı et: Tam tahıllı ekmek, peynir, yumurta ve süt ya da yoğurt gibi seni tok tutacak besinler tüketebilirsin.
   
 • Toplantıdan önce mutlaka bir ara öğün yap. Eğer toplantın öğleden önce ise  taze veya kuru meyve ile badem, ceviz gibi yağlı tohumlardan bir miktar tüketebilirsin. Toplantın akşam üzeriyse tost –çay, tost-ayran, galeta - ayran gibi tercihler yapabilirsin.
   
 • Toplantıya girmeden ara öğün yapamadıysan ya da ara öğün saatin toplantıya denk geldiyse, kuru pasta gibi ürünlerin yerine kuru yemiş, kuru meyve gibi atıştırmalıkları ikramlık olarak masaya koyabilirsin. Böylece senin de sağlıklı beslenme fırsatın olur.
   
 • İçecek seçimin de oldukça önemlidir. Koyu çay yerine açık limonlu bir çay ya da kafein deposu sade kahve yerine sütlü bir kahve senin için daha iyi seçeneklerdir.
   
 • Özellikle gazlı ve şekerli içeceklerden toplantı süresince uzak durmanda fayda var. Bunun yerine limon dilimli veya sade maden suyu daha doğru bir alternatiftir.
   
 • Su içmeyi unutma. Toplantı uzun sürebileceğinden, su hem seni kendine getirip ferahlatır, hem de günlük içmen gereken miktarın altına inmemiş olursun.
facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan