Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetisyen Mustafa Safa Yöntem 12.04.2021 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Uzun süreli kreatin kullanımı

Uzun süreli kreatin kullanımı
 • Antrenör ve diyetisyen iş birliği ile yapılan egzersiz+spor kombinasyonu sayesinde sağlıklı ve alımlı bir görüntüye kavuşmak emin olun çok kolay. Kreatin hakkında bilmeniz gereken son detaylar burada yer almaktadır. Unutmayın takviyeler sadece ihtiyaç durumunda gereklidir.
   
 • Yoğun antreman yapan bireylerde kreatin kullanılmaya başlarken ilk 5-7 gün arasında 20 gram (Spor Bilimleri Araştırmaları Dergisi, 1(1):37-47. 43) yükleme yaparak kas kreatin seviyeleri arttırılmakta, devamında ise 2 gram atılım + vücut ağırlığı x 0,03 gram şeklinde uygulanan kreatin kullanımının artmış kas kreatin depolarının korunmasını desteklemektedir.
   
 • Tang ve arkadaşları 2014 yılında yaptıkları bir çalışma da uzun süreli kreatin kullanımı sonrasında protein yıkımının azaldığını rapor etmişlerdir. Ayrıca dayanıklılık tipi egzersizde kreatinin toparlanma üzerine katkılarını vurgulamışlardır.
 • Artmış kreatin düzeyi ATP‘nin egzersiz sırasında yeniden sentezlenmesinde destek olmaktadır.
   
 • Uzun süreli kreatin kullanımı, farklı spor branşlarında ve egzersiz tiplerinde kas glikojen depolarının kullanımında azalmaya, protein kaybında düşüşe, toparlanma kabiliyetinin artışına ve kas hipertrofisi oluşmasına katkı sağlamaktadır
 • Sabit yüklü düzenli egzersizlerde laktat miktarında düşüş sağlayarak bireysel laktat eşiğini gelişimini sağlar.
   
 • Detraining durumlarında antrenmana yeniden adaptasyon konusunda üst düzey yardımcı olur.
facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan