Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 17.05.2017 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Vücudun İkinci Beyni: Bağırsaklar

Her şey beyinde başlar! 2. beynimiz olan bağırsaklarımız kilo vermeye hazır mı?

Vücudun İkinci Beyni: Bağırsaklar

Kilo kontrolünde doğru sindirim de büyük bir rol oynar. Şişkinlik, karın ağrısı gibi belirtilerle baş gösteren kabızlığı diyetteyken yaşamaman için alman gereken birkaç önlem var.

Sık sık kabızlık sorunu yaşıyorsan bunun nedeni yeterli su tüketmemen olabilir. Vücudunun tam anlamıyla çalışabilmesi için suya ihtiyacı olduğunu unutma.

Posalı besinler tüketmeye özen gösterip nişastalı besinleri azaltmayı deneyebilirsin. Böylece lifli beslenerek sindirimini kolaylaştırabilirsin.

Ceviz, fındık, badem, kabak çekirdeği gibi tohumlar da içerdikleri doğal yağ nedeniyle bağırsak sağlığına katkıda bulunurlar.

Avokado tüketimini artırabilirsin. Sağlıklı yağ barındıran içeriklerden olan avokado, bağırsak dostudur.

Fermente besinleri deneyerek bağırsak sağlığın için doğru yolu bulabilirsin. Sütü doğrudan içmek yerine yoğurt, kefir gibi içeriklere güvenebilirsin.

Egzersiz de metabolizmayı hızlandırdığı için kabızlığı önleyici etkiye sahiptir. Sadece yürüyüş bile yapsan farkı hissedebilirsin.

Tükettiğin karbonhidratların tam tahıllı olduklarından emin olmalısın. Beyaz un bağırsak tembelliği yaratan en tehlikeli içeriklerden biridir.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan