Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 22.01.2018 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Vücudunu Şekerden Arındırmak İçin İpuçları

5 maddeyle vücutta kalan şekeri atıyoruz

Vücudunu Şekerden Arındırmak İçin İpuçları

Şekeri bıraktıktan sonra sıra vücudunda kalanları yok etmeye geliyor! Neyse ki vücudu şekerden arındırmanın oldukça basit yolları var.

1-Bol bol sıvı tüket. İçtiğin günlük su miktarının 2 litreden aşağı düşmemesine dikkat et. Unutma ki çay, kahve gibi sıvılar su yerine geçmez.

2-Bitkisel çayları beslenme düzenine dahil et. Bu çaylar toksik maddelerin vücuttan atılmasına ve kanın temizlenmesine yardımcı olur. Günde 2-3 fincan bitki çayı içmen vücudunun şekerden arınmasını kolaylaştıracaktır.

3-Meyve ve sebzelerin gücüne inan. Vitamin ve mineral depoları olan meyve ve sebzeler aynı zamanda yüksek su oranları sayesinde vücudu temizlemede etkilidir.

4-Yemeklerimize lezzet katan baharatların birçoğu aynı zamanda toksiklerin vücuttan atılması işlevini yerine getirir. Bu yüzden tavsiyemiz kimyon, sumak, karabiber, zerdeçal, pulbiber gibi baharatları yemeklerinde daha çok kullanman yönünde olacak.

5-Her ana öğünde bir miktar da olsa protein içeren besine yer ver. Yeterli ve dengeli miktarda protein almak kan şekerinin dengelenmesini sağlar. Bununla beraber beslenmende sağlıklı yağlara da yer vermeye dikkat et. 

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan