Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 10.05.2016 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Yaza hazırlayan diyet önerileri

Yaza hazırlayan diyet önerileri

Kışın alınan kilolar yazın gelmesi ile birden fark edilmeye başlanır. Sıcakların gelmesiyle zorlaşacak kilo verme süreci, hızlı bir şekilde kilo verme arzusu ile daha da zor bir hale gelebilir. Bu süreci kolay uygulanabilecek öneriler ile rahat bir şekilde geçirmek ise mümkün.

Sıvı tüketin

Sıcaklık ve nem artışına bağlı olarak vücut ısısı artar ve vücut daha fazla su kaybeder. Bu nedenle günde 10-12 bardak su tüketmek gerekir.

Kızartmayın haşlayın

Sağlıklı beslenme için her zaman önerilen haşlama, ızgara ve fırın gibi pişirme teknikleri ile yaptığınız besinler kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Yağ ihtiyacı için ise zeytinyağı, yemeklere piştikten sonra 1 tatlı kaşığı olarak eklenmelidir.

Sebze ve salata tüketin

Ana yemeklerinizi kızartmalar ve hamur işleri yerine bol yeşillikli salatalar ve sebzelerle zenginleştirin. Salatalarınızı ve sebze yemeklerini et ve kuru baklagiller ile zenginleştirip lezzetleştirebilirsiniz. Eğer ofiste bu tip yemekler bulmakta güçlük çekiyorsanız, akşamdan hazırlayıp küçük bir saklama kabında getirebilirsiniz.

Besinleri yavaş ve iyi çiğneyerek tüketin...

Doygunluk hissi, yemek yendikten 15-20 dakika sonra hissedilmeye başlanır. Bu nedenle yavaş yavaş yemeye özen gösterin.

Düzenli ve kaliteli uyuyun.

Düzenli ve kaliteli uyku metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Bu da istenmeyen kilolara veda etmeyi kolaylaştırır.

Hareket edin

Hareketli bir yaşam sürdüren insanların daha zayıf olduğu ve metabolizmalarının daha hızlı çalıştığı birçok çalışmada vurgulanır. Eğer hareket ederseniz kilolarınız da sizden hızla uzaklaşacaktır.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan