Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Egzersiz Uzmanım 17.01.2014 2 dakikada okunur
yorumlar
1
kaydet

Yoga nefes, hareket ve meditasyonun bir araya gelmesiyle oluşur. Yoga bir din olmamakla beraber, kişinin mevcut inancına odaklanmasını sağlayan manevi bir tarafı da vardır.

Yoga zayıflatır mı?
Yoga, kendi içinde çeşitli türlere ayrılır ve sayısız tekniği vardır. Bu tekniklerden birkaçı, zayıflama üzerinde etkilidir ve düzenli uygulandığında, boy- kilo dengesini tutturarak dengeli ve kalıcı bir kilo kontrolü sağlamaya yardımcı olur. Haftada üç gün birer saatlik yoga ile zayıflamak mümkündür.
Yoga yapmak için en verimli zaman nedir?
Yoga, diyet-sabah-kahvaltisi-saat-kacta-yapilmali">sabah kahvaltısı yapmadan ve akşam yemeği yemeden önce yapılırsa daha çok verim alınır. Gece yatmadan önce yapılması halinde, bu zaman dilimine uygun hareketler seçilerek uygulanması gerekir.
Yogada esneklik ve kilo ne derece önemlidir?
Kilonun hiçbir önemi yoktur. Yoga fiziksel, ruhsal ve zihinsel bir egzersiz olduğundan, önemli olan içten hareket etmek ve kontrolü elden bırakmamaktır.
Yoganın faydaları nelerdir?
·         Hormonal dengeyi düzenler.
·         Metabolizmayı hızlandırır.
·         Kardiyovasküler sistemi, sinir ve sindirim sistemini dengeli hale getirir.
·         Düzenli uygulandığında yeme alışkanlıklarının düzenlenmesine yardımcı olur.
·         Toksin birikimini engeller.
Yoga nasıl bir ortamda yapılmalıdır?
Yogada seçilen ortam çok önemlidir. Kişi tek başına kalabileceği, içinde elektronik veya dikkat dağıtıcı herhangi bir eşyanın olmadığı bir ortam seçmeye özen göstermelidir. Örneğin doğada yoga yapmak, yüksek verim alınmasını sağlayacaktır. Her defada aynı ekipmanların kullanılması, hem enerji hem de odaklanma bakımından yararlı olacaktır.  Tütsü veya alerjik bünyesi olanlar için aromaterapik yağlar kullanılarak, ve en önemlisi ruhu dinlendirecek bir müzik seçilerek, loş bir ortamda daha rahat yoga yapılabilir.
facebook twitter linkedin whatsapp messenger mail

Yorumlar

Arzu Günen Yoga nasıl yapılır

12.04.2014
Yanıtla

İlgini Çekebilir