Sürdürülebilir Beslenme

Webinar

28 Ekim 2021 Perşembe,
16:00 - 17:00

zoom

En iyi beslenme sürdürebildiğiniz beslenmedir!

Sürdürülebilir beslenme gıda güvenliğine katkıda bulunan makul, erişilebilir ve adil bir yaşam şeklidir. Ancak 'diyet' başlığı altında uyguladığımız programlar bu yaşam şeklinin oldukça dışında kalıyor. Sizler başlayıp bıraktığınız diyet programlarından sıkılmadınız mı? Peki bir programı hayatınızın sonuna kadar devam ettirebileceğinizi söylesek?

28 Ekim Perşembe saat 16.00'da Dyt. Oya Neva Demirkol ''Sürdürülebilir Beslenme'' konulu sunumuyla size hayatınız boyunca adapte olabileceğiniz beslenme biçiminden bahsedecek. Yerinizi almayı unutmayın!

Panelist

Oya Neva Demirkol Bingül

Uzman Diyetisyen

Uzman Diyetisyen Oya Neva Demirkol Bingül, 1991 yılında Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Ted Ankara Koleji Vakfı’nda tamamlamıştır. 2013 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden ve aynı sene Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Haziran 2013 itibariyle Reform Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık ekibine katılarak iş hayatına ilk adımımı atmış, Ağustos 2013’te Özel Akropol Tıp Merkezine ve Eylül 2013’te ON Sports Center’a ve Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde eş zamanlı olarak danışmanlık vermeye başlamıştır. Eylül 2013’ten Haziran 2020’ye kadar, nFit Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’nde pek çok alanda danışmanlık vermiştir. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Toplum Beslenmesi alanında "Depresyonlu Hastaların Beslenme Durumu, Fiziksel Aktivite Düzeyleri ve El Kavrama Gücü'nün İncelenmesi" tezi ile yüksek lisans öğrenimimi bitirerek uzmanlığını almıştır. Aynı yıl Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde doktora eğitimine başlamıştır. 2017 yılında Uzm. Dyt. Merve Tığlı Çınar ile nFit 365 Gün Sağlık Ajandası'nı, 2018 yılında ise çocuklara keyifle sindirim sürecini anlatmayı amaçladığı çocuk kitabı olan "Bulut'un Beslenme Macerası"nı çıkarmıştır. Aynı zamanda sesli kitap olma özelliğini taşıyan kitabın seslendirmesi de kendisine aittir. 2019 yılında, sivil toplum örgütünde çalışma hayalini gerçekleştirerek AAR-Japan sivil toplum kuruluşunda danışman diyetisyen olarak çalışmaya başlamıştır. Dünya Tarım Örgütü’nün (FAO) fonladığı "Beceri Eğitimleri ve Üretim Araçları Vasıtasıyla Suriyeli Mültecilerin ve Ev Sahibi Toplulukların Geçim Kaynaklarının Güçlendirilmesi" projesi kapsamında Şanlıurfa ve Mardin bölgelerinde eğitimler vermiş ve yararlanıcılar için bir beslenme kitapçığı hazırlamıştır. 2021 yılında yine aynı kuruluşla birlikte Şanlıurfa'daki mülteci ailelere beslenme paketleri ve materyal hazırlanması konusunda danışmanlık vermiştir. 2015 yılından beri her Çarşamba saat 09.00'da, 103.1 Radyo Odtü’de Öykü Göğer ile birlikte sağlıklı beslenme hakkında bilgilerini paylaşmaktadır.2020 yılından itibaren kendi kurduğu şirketinde danışmanlıklarını online olarak yürütmekte ve danışmanlık vermektedir.

Program

Sürdürülebilir Beslenme Webinar

16:10 - 17:00

Sürdürülebilir Beslenme Nedir, Nasıl Uygulanır?

Oya Neva Demirkol Bingül

Kayıt Ol

28 Ekim 2021 Perşembe, 16:00 - 17:00

zoom

250 TL (KDV Dahil)
Belirli bir süre için ücretsiz, kontenjanla sınırlıdır.

Kaydınız tamamlandı!

Ücretsiz Kaydol
Diyetisyenler danışanlarının pek çok verisini Diyetkolik ile anlık takip etmenin kolaylığını yaşıyor. Diyetisyen 4.0 dünyasına hazır mısın?
Diyetkolik diyetisyenlerle, diyet isteyenleri buluşturan en büyük online platformdur. Peki, Diyetkolik danışanlara ne sunuyor?

Diğer Webinarlar

Online Diyetisyenlik - Geleceğe Dokun webinar takvimini görün.

Sorunuz mu var?
Bize Yazın

Takip Edin