Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan

Bazal Metabolizma Hızı Hesaplama

Bazal metabolizma, 12 saatlik açlık sonunda, dinlenme anında vücudunun yaşamsal fonksiyonlarını sürdürebilmesi için ihtiyacı olan enerjiyi gösterir.

Bilgileri Gir

Sonuç / Öneriler

Kilo (kg):

Boyu (cm):

Yaş:

Cinsiyet

HESAPLA

1

Online Diyetisyen Hizmeti

Diyetkolik üyesi onlarca diyetisyenden birini seçerek sana özel diyet planlarını takip edebilirsin. Bu hizmet ile diyetisyenine soru sorabilecek, yüz yüze ve online görüşmeler gerçekleştirebileceksin.*

* Soru hakları ve görüşme miktarları danışmanlık paketlerine göre farklılık gösterir.

Seçebileceğin diyetisyenlerden bazıları:

Selen Temur

Selen Temur

Diyetisyen

150.00 TL'den başlayan fiyatlarla

İncele

2

Premium Üyelik

Premium Üyelik seçtiğinde; akıllı bir algoritma yüzlerce diyet planımız içinden metabolizmana en uygun planı belirler. Böylece sen de bütçene uygun sağlıklı bir diyet programına ulaşmış olursun.

BMH Hakkında

Bazal metabolizma hızı vücudun yaşamsal faaliyetlerini yerine getirebilmek için harcadığı enerji miktarıdır. Yani siz hiçbir şey yapmasanız bile vücudunuz yaşayabilmek için bu enerjiyi harcar. Bazal metabolizma hızı yaş, cinsiyet, kilo gibi faktörlere bağlıdır.

Bununla birlikte vitamin eksiklikleri, hormonal dengesizlikler ve yüksek yağ oranı metabolizma hızını düşüren faktörler arasındadır. Bu yüzden sağlıklı ve dengeli beslenerek, düzenli egzersiz yaparak kas kütlesini artırmak metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olur. Eğer aldığın enerjiyi takip etmek ve makro değerlerini kontrol etmek istersen Diyetkolik app’i indir. Biz sağlıklı yaşam yolculuğunda hep seninleyiz!