Dumbbell Shoulder Press On Ball

Yazdır
Normal Egzersiz
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Dumbbell Shoulder Press On Ball Hareketini Öğren

Bir plates topunun üzerine oturun ve ayaklarınızı yere sağlam bir şekilde yerleştirin. Karın kaslarınızı sıkıca tutun, dambıllar başınızın yan tarafında olsun, dirsekleriniz 90 derece bükülü ve avuç içleriniz dışarıya doğru baksın.

NEFES VERME: Başınızın yan tarafında dambılları yukarıya doğru kaldırın, dambıllar başınızın üzerinde birbirine dokunacak gibi birbirine yakınlaşsın. Kollarınızı mümkün olduğunca düz olmalıdır ve dirseklerinizi kilitlemeyin. NEFES ALMA: Dambılları geri indirin ve başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Eğer omuzlarınıza doğru kaldırırken kasılma hissediyorsanız daha az kaldırın ve dambılları daha çok başınızın önüne getirin. Omurganızı düz tutun ve egzersiz boyunca karşıya doğru bakın. Bir aynanın önünde bu egzersizi gerçekleştirmeniz duruşunuzu korumanız açısından size yardımcı olacaktır.

Caferağa Mh. Sivastopol Sk. No:12 34710 Moda Kadıköy / İstanbul T. 0850 33 34938
Diyetkolik.com Logo