Lateral Lunges With Overhead Dumbbell Press

Yazdır
Normal Egzersiz
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Lateral Lunges With Overhead Dumbbell Press Hareketini Öğren

Ayaklarınız yaklaşık olarak 6 cm birbirinden uzak olacak şekilde ayakta durun, dambılları omuzlarınızın üzerinde dirsekleriniz 90 derecelik bir açı yapacak şekilde tutunuz.

Bacağınızla yana doğru bir adım atın, vücudunuz 90 derecelik bir açı ile dizinizle birlikte dışarıya doğru çıksın. Adımınızı çok dışarıya atmayın. Ağırlığınızı topuklarınız üzerinde tutun ve dizlerinizin ayak parmaklarınızla çapraz bir biçimde olmasına izin vermeyin. Aynı zamanda sırtınızı düz tutun ve dambılı aşağıya doğru önünüze düşürün. Ayaklarınızı ileriye doğru itin ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. 2 set 10- 12 tekrar yapmaya çalışın.

Dizinizin egzersiz boyunca içte veya dışarıda klamasına izin vermeyin, yüzünüz ileriye doğru baksın. Diziniz bu şekilde olursa egzersizi durdurmanız ve egzersizi tekrarlamadan önce daha fazla bacak kuvveti oluşturmanız gerekir.

Caferağa Mh. Sivastopol Sk. No:12 34710 Moda Kadıköy / İstanbul T. 0850 33 34938
Diyetkolik.com Logo