Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Lying Hamstring Stretch

Lying Hamstring Stretch

Esneme
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar
  • GLUTEUS (Kalça)
  • QUADS-BACK (Üst, arka bacak)
  • HAMSTRING (Üst, arka bacak)

Lying Hamstring Stretch Hareketini Öğren

Lying Hamstring Stretch

Bacaklarınızı uzatarak sırtüstü yere uzanın. Sırtınızı aşağıda ve kalçanızı yukarda tutun. Sağ dizinizi göğsünüze doğru bükün, sol bacağınızı yere uzatılmış olarak tutun.

Yavaşça sağ dizinizi düzeltin, iki elinizle bacağınızın arkasından kavrayın. Hafifçe bacağınızı kendinize doğru çekin, kalçanız yerden kalksın. Derin nefes alın 10- 30 saniye kadar tutun. Diğer yönde hareketi tekrarlayın.

Esnetme hareketini acı verecek noktaya kadar değil “hafif rahatsızlık” noktasına kadar yapın. Ani bir hareket veya zıplama hareketi yapmayın. Kalçanızı matta tutmaya çalışın. Bacağınızı mümkün olduğu kadar düz tutun, esnekliğiniz ölçüsünde bacağınızı kendinize doğru çekebilirsiniz. Bu egzersiz bacak ve dizdeki gerilmeyi azaltmak içindir.

YORUMLAR