Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Lying Hip&Glute Hug

Lying Hip&Glute Hug

Esneme
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar
  • GLUTEUS (Kalça)
  • QUADS-BACK (Üst, arka bacak)
  • HAMSTRING (Üst, arka bacak)

Lying Hip&Glute Hug Hareketini Öğren

Lying Hip&Glute Hug

Bacaklarınızı uzatarak sırtüstü yere uzanın. Sırtınızı aşağıda ve kalçanızı yukarda tutun. Sol dizinizi bükün, sol ayağınızı düz bir zemine yerleştirin( resimde gösterilmemiş) Sağ ayak bileği, sol diz çapraz konumda olsun.

Kalçanızın sol tarafını geride tutun ve bacaklarınızı göğsünüze doğru sarılın. Sağ dirseğinizi, sağ diz iç kısmına yerleştirin ve yan tarafa doğru hafifçe bastırın. Derin nefes alın 10- 30 saniye kadar tutun. Diğer yönde hareketi tekrarlayın.

Esnetme hareketini acı verecek noktaya kadar değil “hafif rahatsızlık” noktasına kadar yapın. Ani bir hareket veya zıplama hareketi yapmayın. Kalçanızı matta tutmaya çalışın. Bacağınızı mümkün olduğu kadar düz tutun, bacağınızı göğsünüze kadar getirmek doğru değildir.

YORUMLAR