Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Seated Hip&Glute Stretch

Seated Hip&Glute Stretch

Esneme
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar
  • GLUTEUS (Kalça)

Seated Hip&Glute Stretch Hareketini Öğren

Seated Hip&Glute Stretch

Sırtınız düz dik bir biçimde oturun, omuzlar aşağı olsun, karın kaslarınızı hissedin, avuç içleriniz arkada yerde olsun, kollarınız düz ve dizleriniz düz zemin üzerinde bükülü olarak dursun.

Sırtınızı dik tutarak, belden hafifçe arkanıza doğru yaslanın, sağ ayak bileği ve sol diz çapraz konumda olsun. Derin nefes alın 10- 30 saniye kadar tutun. Diğer yönde hareketi tekrarlayın.

Esnetme hareketini acı verecek noktaya kadar değil “hafif rahatsızlık” noktasına kadar yapın. Ani bir hareket veya zıplama hareketi yapmayın. Omuzlarınız rahat ve sırtınız dik olsun. Daha derin bir esneme için, sol topuğunuzu vücudunuza daha yakın yerleştirin. Esneme hareketinin yoğunluğunu azaltmak için, sol ayağınızı vücudunuzdan daha uzağa yerleştirin.

YORUMLAR