Seated Leg Extensions With Band

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Seated Leg Extensions With Band Hareketini Öğren

Sandalye veya bir bençin üstüne oturun ve ayaklarınız düz olsun. Sol ayağınızın altına direnç için bantı yerleştirin veya sandalyenin sağ arka ayağına bantı bağlayın( resimde gösterilmemiş) diğer tarafta ise bantla bir yuvarlak oluşturun ve sağ ayak bileğinizin çevresine yerleştirin. Destek için, ellerinizle sandalye kenarlarından kavrayın.sağ ayağınızı gergin tutun.

NEFES VERME: Sağ bacağınızı tamamen uzatabildiğiniz kadar uzatın( yere paralel olsun) dizinizi kilitlemeyin. Burada bacağınızı düz tutarak, üst bacağınızı mümkün olduğu kadar tavana doğru yükseğe kaldırın. NEFES ALMA: Alt bacağınız yere paralel düzeyde ve dizinizi bükerek başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketin düzgün olması için tüm seti tamamlayın. Diğer bacakta egzersizi yapıp bir seti tamamlayın.

Eğer mümkünse sırtınızı düz ve destekleyerek tutun, bir sandalye veya benç ile destekleyin. Zorlaştırmak için, sol adımınız sağ ayak bileğinize yakın olsun veya daha düşük seviyeden başlayarak daha yükseğe kaldırarak çalışın. Kolaylaştırmak için: Sol ayağınızı sağ bacağınızdan daha uzağa yerleştirin.

YORUMLAR