Seated Side Hurdler Stretch

Esneme
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Seated Side Hurdler Stretch Hareketini Öğren

Sırtınız düz dik bir biçimde oturun, omuzlar aşağı olsun, karın kaslarınızı hissedin ve bacakların V harfi gibi önünüzde olsun. Sol dizinizi bükün, sağ ayağınızı sol bacak içine yerleştirin. Sol elinizi destek için belinize koyun.

Belden yana doğru bükülün,( sağ koltukaltı, sağ kalçanıza doğru geliyor gibi olsun) sağ eliniz sağ ayağınıza doğru ulaşmış olsun. Derin nefes alın 10- 30 saniye kadar tutun. Diğer yönde hareketi tekrarlayın.

Esnetme hareketini acı verecek noktaya kadar değil “hafif rahatsızlık” noktasına kadar yapın. Ani bir hareket veya zıplama hareketi yapmayın. Omuzlarınız rahat olsun, baş ve omurganız doğrultusunda olmalı. Diğer bacağınızı asla vücudunuzun arkasında bükmeyin, her zaman önünüzde tutun.

YORUMLAR