Seated Torso Twists Arms Extended

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Seated Torso Twists Arms Extended Hareketini Öğren

Küçük plates topu veya dambıl tutarak yere oturun, omuzlarınız rahat, kollarınızı geniş açın, bacaklarınızı kalça genişliğinde açın, topuklarınız yerde dizleriniz bükülü olmalı. Karın kaslarınızı içinize çekin ve sırtınız düz olsun, karın kaslarınızı hissedene kadar kalçanız üzerinde geriye doğru yaslanır gibi durun( resimde gösterilmiş)

NEFES ALMA: Ayaklarınızı yerde tutun, karın kaslarınızı hissedin ve kollarınızı uzatın, belden sol tarafa doğru gövdenizi çevirin. NEFES VERME: Egzersizin başlangıç noktasına dönün( başlangıç pozisyonu) NEFES ALMA: Sağ tarafa doğru dönün. NEFES VERME: Egzersizin başlangıç noktasına dönüp hareketi tamamlayın.

Karın kaslarınızı içeri çekin, omuzlarınız rahat ve ayaklarınız yerde olsun. Belden bükülmeye odaklanın, üst gövde ve kollarınızın rahat dönmesine izin verin. Alt vücut mümkün olduğunca sabit olarak tutun. Her zaman sırtınızı uzun ve düz tutun. Kolaylaştırmak için: Arkanıza fazla uzağa doğru yaslanmayın. Daha hafif bir ağırlık yada hiç ağırlığınızı kullanmayın. Ağırlığınızı gövdenize daha yakın tutun. Zorlaştırmak için: Sırtınızı daha geriye doğru yaslayın. Egzersizin yoğunluğunu arttırmak için bir ayağınızı yerden kaldırın ve dengenizi zorlayın.

YORUMLAR