Seated Torso Twists Medicine Ball

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Seated Torso Twists Medicine Ball Hareketini Öğren

Küçük plates topu veya dambıl tutarak yere oturun, elleriniz ve omuzlarınız rahat olsun, dirsekleriniz bükülü ve kollarınız vücudunuza yakın dursun. Bacaklarınızı kalça genişliğinde açın, topuklarınız yere dayalı, dizler bükülü ve sırtınız düz olsun. Karın kaslarınızı içinize çekin ve sırtınız düz olsun, karın kaslarınızı hissedene kadar kalçanız üzerinde geriye doğru yaslanır gibi durun( resimde gösterilmiş)

NEFES ALMA: Topuklarınızı yerde tutun ve karın kaslarınızı hissedin, kollarınız vücudunuza yakın olsun, vücudunuzu belden sola doğru bükün. NEFES VERME: Egzersizin başlangıç noktasına dönün( başlangıç pozisyonu) NEFES ALMA: Sağ tarafa doğru dönün. NEFES VERME: Egzersizin başlangıç noktasına dönüp hareketi tamamlayın.

Karın kaslarınızı içeri çekin, omuzlarınız rahat ve ayaklarınız her zaman yerde olsun. Belden bükülmeye odaklanın, üst gövde ve kollarınızın rahat dönmesine izin verin. Her zaman sırtınızı uzun ve düz tutun. Kolaylaştırmak için: Arkanıza fazla uzağa doğru yaslanmayın. Daha hafif bir ağırlık yada hiç ağırlığınızı kullanmayın. Hareket aralığı sınırlayın. Zorlaştırmak için: Sırtınızı daha geriye doğru yaslayın. Egzersizin yoğunluğunu arttırmak için bir ayağınızı yerden kaldırın ve dengenizi zorlayın.

YORUMLAR