Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Single-Leg Calf Stretch With Wall

Single-Leg Calf Stretch With Wall

Esneme
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar
  • CALVES (Alt bacak / Baldır)

Single-Leg Calf Stretch With Wall Hareketini Öğren

Single-Leg Calf Stretch With Wall

Yaklaşık olarak 12 cm uzakta, yüzünüz bir duvara dönük olarak durun. Kollarınızı duvara doğru düz bir biçimde uzatın, ellerinizi duvara dayayın ve dirseklerinizi bükün. Sol ayağınızı kaldırın ve tavana doğru ayak bileğinizi esnetin. Sol ayağınızı duvara topuk üzeri yerleştirin.

Esnemeyi artırmak için yavaşça duvara öne doğru eğilin, böylece ön baldırlarınızı hissedin. Derin nefes alın 10- 30 saniye kadar tutun. Diğer yönde hareketi tekrarlayın.

Esnetme hareketini acı verecek noktaya kadar değil “hafif rahatsızlık” noktasına kadar yapın. Ani bir hareket veya zıplama hareketi yapmayın. Omuzlarınız rahat ve kulaklarınızdan uzakta olsun. Ayak bileği esnek ve duvara doğru eğildiğinizde yoğun bir gerilme hissedeceksiniz.

YORUMLAR