Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Single Leg Squats With Ball

Single Leg Squats With Ball

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar
  • QUADS-BACK (Üst, arka bacak)
  • QUADS (Üst, ön bacak)
  • HAMSTRING (Üst, arka bacak)

Single Leg Squats With Ball Hareketini Öğren

Single Leg Squats With Ball Single Leg Squats With Ball

Beliniz ile duvar arasına Plates topunu yerleştirin. Plates topuna yaslanın ve ayaklarınız düz bir şekilde yaklaşık olarak 12 cm kadar önünüzde olsun.

Bir bacağınızı önünüze doğru kaldırın. Yavaşça vücudunuzu bir bacağınızın üzerine düşürün ve kalçanızı bükün. Hareketten yararlanabilmek için ilk başta aşağıya doğru gelin. İlk olarak rahat hissedin, yavaşça kendinizi rahat olduğunuz bir pozisyona düşürün. Dizleriniz 90 derecelik açıyı aşmasın. Başlangıç pozisyonuna geri dönün, kaldırmış olduğunuz bacağınızı yere bırakmayın. Sırtınızı mümkün olduğunca düz tutun. Başlangıçta bir set olarak başlayın fakat daha sonra her bacak için 2 set 10- 12 tekrar arasında uygulamaya çalışın.

Ağırlığınızı topuklarınıza verin. Dizlerinizin ayak parmaklarınız hizasını geçmesine izin vermeyin. Bu egzersiz orta düzey bir egzersizdir, fakat vücudunuzu aşağı doğru indirirken çok dikkatli olunuz. Çünkü vücut ağırlığı tek bacak üstüne düşürüldüğü için, yavaş yavaş vücudunuzu indirmek önemlidir. Bu egzersizi öğrenirken aşağıya inerken nasıl bir yol izleniyor veya yardım için diğer bacağı kullanmak gerektiğinde nasıl olacağını deneyebilirsiniz.

YORUMLAR