Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Squats

Squats

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar
  • GLUTEUS (Kalça)
  • FOREARM (Ön kol)
  • QUADS-BACK (Üst, arka bacak)
  • QUADS (Üst, ön bacak)
  • HAMSTRING (Üst, arka bacak)

Squats Hareketini Öğren

Squats Squats Squats

Bacaklarınızı omuz genişliğinden daha fazla açarak, ayak parmaklarınız ileriye doğru bakan şekilde ayakta durarak egzersize başlayın.

NEFES ALMA: Yavaşça kalçanızı ve vücudunuzun alt bölümünü bükün. Geriye doğru topuklarınız üzerinde ağırlığınızı tutun ve bunu yaparken mümkün olduğunca dik durun.Dizlerinizin ayak parmaklarınızla çapraz biçimde olmamasına dikkat ediniz. NEFES VERME: Bacaklarınızı düzeltin ve başlangıç pozisyonuna gelerek bir seti tamamlayın.

Dizlerinizi 90 derece bükecek kadar çömelmeyin, çünkü bu sizin eklemlerinizde ek baskıya neden olur.Eğer dizlerinizde ağrı hissediyorsanız, ağrı hissetmediğiniz yere kadar çömelin. Bu egzersizi yaparken zorlanıyorsanız, hareket gücünüz yeterli olana kadar denge için bir sandalye veya duvarı destek için kullanabilirsiniz.

YORUMLAR