Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebook twitter linkedin whatsapp mail
Single Leg Lateral Squat With Ball

Single Leg Lateral Squat With Ball

Egzersiz Nasıl Yapılır?
Kilon (kg)
Süre (dk)
Yakılan Enerji - kcal

Single Leg Lateral Squat With Ball Nasıl Yapılır?

Single Leg Lateral Squat With Ball Single Leg Lateral Squat With Ball Single Leg Lateral Squat With Ball

Plates topunu yan tarafınız ve bir duvar arasına yerleştirin. Plates topuna doğru yaslanın, dışarıdaki bacağınız yere sağlamca yerleşmiş ve iç tarftaki bacağınız yerden birkaç santim yukarıda olsun.

Kalçanız hafifçe öne doğru, bir bacağınızın üstüne yavaşça çömelin. Hareketten yararlanabilmek için ilk başta biraz aşağıya doğru gelin. Kendinizi rahat hissettikten sonra, yavaşça kendinizi rahat bir pozisyona getirin. Dizleriniz 90 dereceyi aşmasın. Başlangıç pozisyonuna geri dönün ve yerden yükselen bacağınızı aşağıya indirmeyin. Belinizi mümkün olduğunca dik tutun. Başlangıçta bir set olarak başlayın fakat sonrasında 2 set 10- 12 tekrar arasında egzersizi yapmaya çalışın.

Ağırlığınızı topuklarınıza verin. Bu egzersiz orta düzey bir egzersizdir, fakat vücudunuzu aşağı doğru indirirken çok dikkatli olunuz. Çünkü vücut ağırlığı tek bacak üstüne düşürüldüğü için, yavaş yavaş vücudunuzu indirmek önemlidir. Bu egzersizi öğrenirken aşağıya inerken nasıl bir yol izleniyor veya yardım gerektiğinde diğer ayağınızı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Single Leg Lateral Squat With Ball Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar
  • GLUTEUS (Kalça)
  • QUADS-BACK (Üst, arka bacak)
  • QUADS (Üst, ön bacak)

Sayfayı Paylaş

Reklamsız Kullan