Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 03.07.2017 2 dakikada okunur
yorumlar
1
kaydet

Adet Döneminde Beslenme

Adet dönemi, yaklaşık bir hafta önceden kendini belli etmeye başlar. Hazırlıklı olmak bu süreci çok daha kolay kılacak...

Adet Döneminde Beslenme

Şişkinlik, artan tatlı isteği ve mutsuzluk hissi, bir anda tüm istenmeyen durumların kaynağı haline gelir. Oysa regl olduğunda ve öncesinde uygulayabileceği birkaç beslenme tüyosuyla bu kısa süreyi hasarsız atlatman mümkün.

  • Öncelikle kendinde belirtileri hissettiğinde tuzu hemen en aza indirmelisin. Çünkü bu dönemde zaten su tutan vücudun tuzun da etkisiyle iyice şişer.

  • PMS yani adet öncesi dönemden itibaren tartıda 1,5 kilo kadar fazla rakam görebilirsin. Bu moralini bozmasın. Vücudunun ödem toplamasıyla ilgili bu fazlalık regl bittikten sonraki birkaç gün içinde kaybolacaktır.

  • Adet dönemi genellikle demir eksikliğinin kaynağıdır. Bu yüzden vücuduna demir depolamak için protein kaynaklarını normalden biraz daha fazla tüketebilirsin.

  • Bol bol su iç. Bu hem vücudundaki ödemin daha kolay sökülmesine yardımcı olur, hem de seni rahatlatır.

  • Beyaz un ve şeker tüketme. Zaten kendini sürekli aç hissettiğin bir dönemde iştahının daha da fazla artmasını istemeyiz değil mi? Tokluk süreni uzatabilecek tam tahıllı ürünleri tüketmen adet döneminde daha uygundur.

  • Eğer bir diyet programına dahilsen tartı sana istediğin sonucu vermeyebilir. Bu durumda tartı gününü regl sonrasına ertele. Böylece ödemi attıktan sonra asıl kilonu görürsün.

facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
Inci Kuseyri

Inci Kuseyri Bu dönemde çubuk tarçınlı 1 lt su içmenin bir zararı bunulur mu ?

12.08.2017
Yanıtla