En İyi Diyet Uygulaması

Diyet 14.02.2018

İyi bir diyet uygulaması nasıl olur?
 

Onlarca diyet modeli ve diyet uygulaması, binlerce diyetisyen ve diyet listesi… Herkesin kendi doğrusunu en “doğru” saydığı böyle bir karmaşada gerçekten doğru ve sağlıklı olan zayıflama yöntemini seçmenin zor olduğunu biliyoruz. Diyet yapmaya karar verdiğinde hangi uygulamayı seçmelisin? Nelere dikkat etmelisin?

1-İyi bir diyet uygulaması sana özel olur.
Herkesin yaşam şekli birbirinden farklı. Ve elbette doğuştan gelen birçok kişisel özelliğin de seni sen yapan şeylerin başında geliyor. Öyleyse diyetin de sana özel olmalı. İyi bir diyet uygulaması ilk önce bunu hesaba katarak senin yaşam şeklini, beslenme alışkanlıklarını ve kişisel tercihlerini göz önünde bulundurur.

2-İyi bir diyet uygulaması diyet sürecini başından sonuna dek takip eder. 

Diyet sürecinin hedeflenen kısmı hiç kuşkusuz finalidir. Bu yüzden iyi bir diyet uygulaması sen hedeflenen kiloya ulaşıncaya dek seni takip eder, hatta istediğin kiloya ulaştığında bunu koruman için sana yol gösterir.

3-İyi bir diyet uygulaması gerçekçi olur!

Uyulması imkansız bir diyet listesi kısa sürede diyetini bozmana ve motivasyonunun yerle bir olmasına yol açar sadece. Bu da seni başladığın noktadan bile daha geriye götürür. İyi bir diyet uygulaması motivasyonunu kaybetmemen için sevdiğin besinlere ve yemeklere yer verir, kaçamak yaptığında bu durumu nasıl dengeleyebileceğine dair bilinçlenmeni sağlar. Listendeki besinlere ulaşamadığında tercih edebileceğin alternatif besinleri sana gösterir. 

4-İyi bir diyet uygulaması sen neredeysen oradadır! 

Günlük koşuşturmacanın arasında çoğu zaman düzenli olarak diyetisyene gidecek zamanı yaratmak çaba ister. Bu zamanı yaratsan bile aklındaki tüm soruları diyetisyen randevuna saklamak, bu randevuya gidene kadar beslenme düzeninde birçok yanlış yapmana sebep olabilir. Bu yüzden iyi bir diyet uygulaması her zaman yanındadır. Böylece ihtiyacın olduğunda merak ettiğin her sorunun cevabını kolayca bulursun.

5-İyi bir diyet uygulaması diyet listesi yazıp seni kendi haline bırakmaz. 

Diyet listesi her şeyin çözümü olmaz. Diyet listen hazır olsa bile birçok kez öğünlerini atlayıp düzensiz beslenirsin. Birdenbire öğle yemeği saatini kaçırdığını ya da gün sonunda o gün çok az su içtiğini fark edersin. İyi bir diyet uygulaması bu durumların önüne geçmek için yemek ve su hatırlatmalarında bulunur. Böylece ara ve ana öğünlerini unutmaz, içmen gereken su miktarının altında kalmazsın. Diyetkolik’in Su Takipçisi sen unutsan bile su içmen gerektiğini sana hatırlatır.

6-İyi bir diyet uygulaması kriz anlarıyla başa çıkmanı sağlar.
Her şey yolunda giderken bazı durumlar seni diyetini bozmak zorunda bırakır. Ama belki de o durumları atlatmanın yolları vardır... Ani gelişen tatil planları genelde en iyi ihtimalle diyetini sekteye uğratır. Tatilde de ulaşabileceğin alternatif besinlerin neler olduğunu bilirsen diyetine tam gaz devam edebilirsin. Diyet sürecinde gelen bir doğumgünü daveti ya da arkadaşlarla yapılan bir akşam programı seni çaresiz bırakabilir. Ama emin ol seçeneklerini bilirsen ya da kaçamak yaptığın durumlarda bile sonrasında nasıl dengeleyeceğini öğrenirsen davetlerde korkusuzca arz-ı endam edebilirsin.

Tüm bu özellikleri bir arada bulabileceğin tek uygulama olan Diyetkolik’in paketlerine hemen göz at.

KULLANICILARIMIZDAN GELEN YORUMLAR
 “Diyetkolik’te yasakların olmaması çok rahatlattı. Kolaylıkla kilo vermeye başlayabiliyorsunuz.” (Banu Telci, 6 ayda 17 kilo verdi)
 “Spor yaptığım için günlük almam gereken kaloriyi hesaplamam gerekiyor. Bu uygulama sayesinde hem yemek düzenim var, hem de kilomu koruyabiliyorum.” (Mert Özaltay) 
 “Diyetkolik benim için bir başlangıç oldu. Hedeflediğim kiloya geldikten sonra ‘Ben bunu başardım!’ demek çok güzel bir hismiş.” (Seda Karaca, 8 ayda 25 kilo verdi)
 “Sağlıklı beslenerek senelerdir görmediğim kiloya ulaştım ve aylardır aynı kilodayım.” (Gonca H., 1 yılda 16 kilo verdi.)
 “Diyetisyenim beni şu düşünceye yönlendirdi: Diyet yapmıyorum, sadece beslenme düzenimi oluşturuyorum.” (Neslihan Boztunç, 2,5 ayda 11 kilo verdi)

YORUMLAR