09.06.2017    1 dakikada okunur
3

Kilo Vermek İçin Sık Sık Antrenman Yapılmalı Mı?

Zayıflamanın vazgeçilmez unsuru, kuşkusuz egzersiz yapmaktır. Spor yaparken uygulanacak programlar ise kişiye göre değişir.

Hepimiz biliyoruz ki hareket etmeden vücudumuzun istediğimiz görünümü alması pek olası değil. Buna rağmen konu egzersizi disiplinli olarak yapmaya gelince kaçak planlar, hızlı sonuçlar için yollar arıyoruz. Bu yazımızın sorusu da sporu her gün yapalım mı yapmayalım mı?

  • Spor sadece sağlıklı bir yaşam sürdürmek isteyenlerin hayatına adapte etmesi gereken en önemli aktivitedir.

  • Düzenli egzersiz yapan kişiler bağışıklıklarını güçlendirir, psikolojik olarak kendini iyi hisseder ve kolesterolünün düşmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra son yıllarda yapılan araştırmalara göre kanser türlerine karşı da düzenli antrenman yapmanın faydalı olduğu savunulmuştur.

  • Kilo vermek için egzersiz olmazsa olmaz. Ancak buradan bir sporcu kadar yoğun bir program edinilmesi gerektiği de çıkmaz.

  • Her gün ya da haftanın 5 günü yapılacak bir saatlik yürüyüşler ya da yüzme, dans gibi aktiviteler de kilo kaybına yardımcı olur.

  • Zayıflamak için spora vakit bulunamıyorsa çarşıda biraz fazla yürümek ya da otobüsten bir durak önce inmek bile fark yaratacaktır.

Bu Kategoriden Diğer Yazılar

İlgini Çekebilir