Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 30.05.2023 3 dakikada okunur
yorumlar
5
kaydet

Artık yemekler ondan: Airfryer!

Son zamanlarda her ortamda mutlaka birinden duyuyoruz airfryer adını. Sonra konuşma uzuyor, şöyle memnunum, böyle büyük kolaylık…Gelin airfryer çılgınlığını bir de biz inceleyelim.

Artık yemekler ondan: Airfryer!

Dönem dönem bazı ürünlerin popüler olduğuna ve bir süre geçince adının anılmadığına şahit oluyoruz. Ancak airfryer zirvedeki yerini koruyacak gibi gözüküyor. Çünkü zirveye tırmanması uzun sürdü emin adımlarla kendini sevdirdi! Gönüllerde taht kuran, her genç kızın çeyizinde yerini alan Airfryer’ın ilk icadı 1940’lı yıllara dayansa da Philips sayesinde 2010 yılından beri piyasalarda aktif olarak bulunuyor. Airfryer yiyeceklere minimum yağ eklenerek hızlıca pişirmesiyle biliniyor. Sıcak havayı yüksek hızda dolaştıran fan sistemine sahip ve bu sistem sayesinde yiyeceklerin çıtır çıtır olmasını sağlıyor.

Peki airfryer’ı son yıllarda bu kadar popüler hale getiren şey nedir? Gerçekten sağlıklı bir pişirme yöntemi mi?

Daha akıllı, daha kolay ve daha lezzetli!

Mevcut çalışma koşullarınızda kendinize ve ailenize saatlerce yemek hazırlayacak vakit bulamıyor olabilirsiniz. Üstelik sağlıklı yiyecekler hazırlayıp, bu yiyeceklerin lezzetli olmasını sağlamak konusunda da zorlanıyor olma ihtimaliniz yüksek. Çünkü en lezzetli olarak adlandırılan birçok yemek maalesef çok yüksek yağ oranı içeriyor.

İşte Philipsairfryer’ın popülerliği buradan geliyor. Minimum yağ ve maksimum lezzet.

Bunun yanında;

  1. Fırından 1.5 kat daha hızlı. Zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
  2. Rapid air teknolojisi ile dışı çıtır çıtır içi sulu yemekler. Lezzetine hayran bırakır.
  3. Fat removal teknolojisi ile yağı yemekten uzaklaştırır. En fit yemekler için harika bir özellik sunar.
  4. Smart Sensing teknolojisi ile sıcaklığı ve dakikayı kendisi ayarlar. Sizi düşünmekten kurtarır.

Philips Airfryer XXL çok yönlü: Fırında pişirin, ızgara yapın, sıcak tutun!

Pişirme yöntemlerinin besinler üzerindeki öneminden her fırsatta bahsediyoruz. Burada da kısaca özetlememiz gerekirse bir yemeği sağlıklı hale getiren birinci unsur pişirme yöntemi. Örneğin patates doğru miktarlarda tüketildiğinde mükemmel bir potasyum kaynağı, içerdiği A, B ve C vitaminleri de cabası. Ancak bir tencere yağın içerisine atıp kızarttığımızda hem besin öğelerine zarar veriyor hem de kalorisini katladıkça katlıyoruz. Bununla da kalmıyor akrilamid dediğimiz zararlı bileşiklerin oluşumuna davetiye çıkarıyoruz.

Aynı şekilde protein ve B12 deposu et-tavuk yemeklerini, kızartarak yapmayı tercih ettiğimizde birçok kanserojen maddenin açığa çıkmasını destekliyoruz.

Philips Airfryer XXL sayesinde sevdiğiniz tüm aperatif besinleri daha sağlıklı ve daha lezzetli hale getirebiliyorsunuz. Hem de tek bir tuşla tahmin edemeyeceğiniz kadar hızlı!

‘’Diyet yapıyorum’’ diyenler!

Eğer kilo vermeye çalışıyor ve yediklerinize ekstra önem veriyorsanız sağlıklı ve fit yemekler için de Philips Airfryer XXL Smart Sensing en büyük destekçiniz olabilir. Üstelik yemekleriniz yağsız olduğu için lezzetsiz olmayacak aksine çıtır çıtır ve bol lezzet dolu öğünler hazırlayabilirsiniz.

Bir yemeği daha hızlı yaptığınızı, mutfaktaki yağ kokusuna maruz kalmadığınızı ve mutfağı daha az kirlettiğinizi, yediklerinizin kalorisini minimumda tuttuğunuzu ve daha az yağ tükettiğinizi düşünerek aslında airfryer’ın bu kadar popüler olmasına şaşırmamak gerekiyor.

‘’Ben yemek yapma konusunda hiç başarılı değilim’’ diyorsanız Airfryer XXL o konuda da sizi rahatlatabilir. Çünkü Smart Sensing teknolojisi sayesinde sizin yerinize düşünerek hangi yemeğin ne kadar süre ve hangi sıcaklıkta pişirilmesi gerektiğini otomatik olarak ayarlar.

Tüm bu özellikleri düşündüğümüzde size sadece malzemeyi almak ve tuşa basmak kalıyor! Eğer deneyimlemediyseniz hem sağlığınızdan hem zamanınızdan tasarruf edin airfryer’la tanışmak için geç kalmayın.

facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
Zeynep Yilmaz

Zeynep Yilmaz Çok kolay ve yağsız yemekler yapılıyor

30.04.2023
Yanıtla
Emre Biçki

Emre Biçki Çok faydalı bir bilgi, teşekkürler.

23.05.2023
Yanıtla
Belgin Özekli

Belgin Özekli Çok memnun

25.05.2023
Yanıtla
Bahar Ilıkçay

Bahar Ilıkçay Harika bir ürün diyette de destekçi tavsiye ederim

30.05.2023
Yanıtla
Elif Nur Köse

Elif Nur Köse Çok faydalı bir ürün gerçekten harika

30.05.2023
Yanıtla