06.04.2020    2 dakikada okunur
11

Evde kalın, hareketsiz kalmayın

Evde hareketsiz günler geçirdiğinizi düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Egzersizlere başlıyoruz. Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz, sizi eski formunuza ve sağlığınıza kavuşturacak tüm vücudu çalıştıran egzersizlerin hepsi bir arada. Videoyu açın ve uygulamaya başlayın.

Tüm vücudu çalıştıran egzersiz serisi 

Bu egzersiz serisini 2-3 kere tekrar et ve vücudundaki farkı 1-2 ay içinde gör. Egzersiz takibini yapmayı ihmal etme.

  • Crunch with twist

Yere yat ve ellerini ensene yerleştir. Ayak tabanların yere basarken yavasça belini yerden ayırmadan kalk ve vücudunu önce saga, sonra sola çevir. Başlangıç pozisyonuna dön ve 15 tekrar yap.

  • Waiting squat

Ayakta dur, squat pozisyonu al ve yavaşça çömel. 10 saniye bekle ve biraz daha aşağı çömel. 10 saniye bekle ve inebildiğin kadar in ve 10 saniye bekle.

  • Leg kick

Yerde ellerinin ve dizlerinin üzerinde dur. Bir bacağını geriye düz olacak şekilde uzat ve yavaşça yukarı-aşağı oynat. Kaldırabildiğin kadar yukarıya kaldır. Aynı hareketi diğer bacak için de uygula.20 tekrar yap.

  • Neck circle

Ayakta dur ve ellerini beline koy. Boynunu yavaşça daire çizecek sekilde çevir ama hareketi çok yavaş yaptığından ve boyun kaslarını hissettiğinden emin ol. 10 tekrar sağdan sola, 10 tekrar soldan sağa olacak şekilde toplam 20 tekrar yap.

  • Waist exercise

Ayakta dur ve ellerini bacağının yanına al ve derin bir nefes alırken kollarını başının üzerine düz olacak şekilde getir. Parmak ucunda yüksel, bekle. Nefesini verirken tekrar başlangıç pozisyonuna dön.10 tekrar yap.

Güzel bir uyku için egzersiz

Uyku kaliteniz düştüyse daha rahat uyumak için yatmadan önce yapılacak hem kolay hem de çok etkili egzersiz hareketlerini de mutlaka uygulayın

Bu Kategoriden Diğer Yazılar

İlgini Çekebilir