İncelmek mi, kilo vermek mi?

Diyet 15.08.2017

Aynalar yalan söylemez ama bir tartı da olamazlar. Kilo vermene rağmen incelmemiş ya da incelmene rağmen kilo verememiş olabilirsin...
 

Aslında bu işaretler dikkat etmen gereken birkaç küçük nokta olduğunun sinyalini verir.

İncelmek çoğu zaman vücut ağırlığıyla ilgili olmayabilir. Beden kitle indeksinin yanı sıra vücut analizi ölçümlerin normalse o zaman ideal görünümündesin demektir.

Sağlıklı beslenmek vücut ölçülerinde gözle görülür fark yaratır. Oysa düzensiz beslenmek ya da sağlıksız diyetler yapmak sana sadece su ve kas kaybettireceğinden göreceğin fark sadece tartıda olacaktır.

Dolayısıyla tartıya tam anlamıyla güvenmemen yararına olabilir. Düzenli olarak yağ, kas, kemik ve su ölçümlerini mutlaka yaptırmalısın.

Her besin grubundan dengeli porsiyonlarda tabağına al. Bunları tüketirken her şeyin sağlıklısını aldığına emin ol. Zengin karbonhidratlar olarak adlandırdığımız kuru baklagiller, tam tahıllı ürünler sana oldukça yardımcı olacaktır.

İncelmek yağ yakımının işidir, su içmek de yağları yakmanın anahtarı. Suyun buradaki görevini yabana atma ve gerekirse bir hatırlatıcı edin.

İncelmek için en çok egzersize ihtiyaç duyarsın. Vücut proporsiyonuna uygun olarak yapacağın bir programla sağlıklı şekilde kilo verirken ideal biçimde de incelebilirsin.

YORUMLAR