Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Doğum Sonrası Fit Anneler
Mevsim Karabulut 24.11.2013 1 dakikada okunur
yorumlar
1
kaydet

Doğum Sonrası Fit Anneler

Yeni doğum yapmış her kadın, hamile kalmadan önceki fit haline geri dönmek ister; ama forma girmek için uyulması gereken egzersiz programlarıyla ilgili pek çok hata yapar. Sen de forma girmek isteyen çiçeği burnunda bir anneysen, yapman gereken, doğru bilgileri edinerek sana uygun bir egzersiz programı uygulamaktır.

Doğum Sonrası Diyet

‘’Doğumdan sonra karnım nasıl normale dönebilir?’’, doğum yapan kadınların bize en sık sorduğu sorudur. Doğum yapmadan önceki karnına, hatta daha da iyisine sahip olmak istiyorsan, doğru yerdesin.

Hamilelik süresince, bebeğin büyüyüp gelişebilmesi için, vücuttaki kan miktarı ve buna bağlı olarak da oksijen miktarı artar. Doğum sırasında ise, kadın vücudu tam bir süper kahramana dönüşür. Yeni doğum yapmış anneler, olağanüstü güçlü olmakla beraber, doğumdan sonra istedikleri fit görünüme ulaşmak için en elverişli durumdadırlar.

Doğum Sonrası Egzersiz Programı

Dokuz ayın bitiminde hamilelik sonlandığında, vücutta aşırı miktarda değişim olur. Bu dönemde, en önemli şey çekirdek kasları güçlendirmektir. Vücudun gücünü ve kas dayanıklılığını artırarak içten dışa iyileşmesini sağlayacak, düzeltici bir egzersiz programı uygulamak bu konuda yardımcı olacaktır. İç karın kaslarının hamilelikten önceki haline geri dönebilmesi için zamana ve bakıma ihtiyacı vardır. Düz bir karın için günde 100 crunch egzersizi ile başlamak vücuda zarar verebilir, bunun yerine temel egzersizler ile başlamak daha iyi olacaktır.

facebook twitter linkedin whatsapp messenger mail

Yorumlar

Aynur Gülşen

Aynur Gülşen Merhabalar mevsim hnm yani ne yapmalıyız ? Yürüyüş mü? Yürüyüş ise bebeğimle çıkmak zorundayım onunla çok hızlı yürümek mümkün olmuyor yardımcı olabilir misimiz?

15.05.2014
Yanıtla

İlgini Çekebilir