Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Göbek Eritmek İçin 5 Kolay Egzersiz
Diyetkolik Egzersiz Uzmanım 15.01.2014 2 dakikada okunur
yorumlar
6
kaydet

Göbek Eritmek İçin 5 Kolay Egzersiz

Klasik göbek eritme egzersizlerinden sıkıldıysan, düz bir karna sahip olmak için sana alternatif önerilerimiz olacak. Bu egzersizler karın kaslarını korumaya, sırt ağrısını önlemeye, çeviklik ve esnekliğini artırmaya yardımcı olacak ve iyi görünmeni sağlayacaktır. Göbek eritmek için her gün 30 dakikanı karın kasları egzersizi yapmaya ayırmalısın.

1. Spiderman Plank Crunch
Vücudunu düz tutacak şekilde, yerde dirseklerinin üzerinde yatay pozisyon al. Sağ dizini, sağ dirseğine doğru çek ve tekrar başlangıç pozisyona dön. Hareketi sol dizin ve sol dirseğinle tekrarlayarak bir seti tamamla. Her iki yönde de 10 tekrar yapmalısın.
Bu egzersizde herhangi bir ekipman yardımı olmadan, hem ön karın kasları hem de arka karın kasları çalışmaktadır. Her yerde yapabileceğin basit ve etkili bir harekettir.   
2. Cable Rotation
Bu egzersiz için bir cable aletine ihtiyacın olacak. Kabloyu iki elinle omuz hizanın hemen altında tutup çekerek uzat. Kollarını sabit ve düz tutarak karın kaslarını hissetmelisin. Kabloyu tutarken, vücudunun belden yukarısını sola doğru döndür. Başlangıç pozisyonuna döndükten sonra, bu kez de sağa doğru döndür ve tekrar başlangıç pozisyonunu al. Bu şekilde bir seti tamamlayacaksın. Hareketi 10 set tekrarla.
Bu hareket obliques kaslarını çalıştırmayı hedefler, bu nedenle golfçüler, tenisçiler, beyzbol ve raket sporları yapanlar için çok uygun bir egzersizdir. Egzersizi yaparken kollarını birbirine yakın tutarsan daha etkili bir sonuç alabilirsin.  
3. Bicycle Crunch
Ellerini başının arkasına koyup sırtüstü uzan ve ayaklarını kendine doğru çekerek 90 derecelik bir açıyla bük. Sol dirseğini sağ dizine doğru yaklaştır ve bir dakika kadar bu şekilde dur. Hareketi her iki yönde de tekrarla.
Bu hareket ile yan karın kasları, oblique kasları ve alt karın kasları çalışır.
4. Cross Crunch
Kollarını ve bacaklarını açarak, vücudun X biçimini alacak şekilde sırt üstü yere uzan. Sol elini başının altına koy, diğer elin ise yerde olsun. Başın ile boynunu kaldırarak, sol dirseğini sağ ayağına doğru yaklaştır. Hareketi diğer yönde de tekrarladığında, bir seti tamamlamış olacaksın. Bir seti 10 kez tekrar et.  
Bu egzersizi yaparken oblique ve alt karın kasları çalışmaktadır. Hareket esnasında yerden destek almalısın. Bacaklarını yerden kaldırırken de alt karın kaslarından destek alabilirsin.
5. Swiss-Ball Rollout
Büyük boy pilates topunu bir matın üzerinde önüne yerleştirip ellerini üzerine koy. Sırtın düz olacak şekilde, karın kaslarını hissederek pilates topunu bir rulo gibi öne doğru sür. Sonra yavaş yavaş başlangıç pozisyonuna geri dön ve hareketi 10 kez tekrar et.
Bu hareket alt sırt kaslarını ve karın kaslarını hedeflemektedir.
 
Kilo vermek hedeflerin arasındaysa, fiziksel aktivitelerini düzenli olarak gerçekleştirebilmek için, motivasyonunu kaybetmemelisin. Hemen uygulamaya başlayacağın bu basit egzersizler sayesinde, birkaç gün içinde göbeğini kontrol altına alacak ve kendine daha çok güven duyacaksın. Haydi spora! J

facebook twitter linkedin whatsapp messenger mail

Yorumlar

Sevde Özker

Sevde Özker evet görsel olmadan olmuyor daha sağlıklı olur

22.10.2014
Yanıtla
Tolga Özdemir

Tolga Özdemir Swiss-Ball Rollout gibisi yok .. aşırı derecede karın kaslarımın çalıştığını hissedebiliyorsun . ayrıca foto şart :)

02.09.2014
Yanıtla
Neslihan B.T

Neslihan B.T görselleri her hangi bir yerde ekli mi ?

02.05.2014
Yanıtla
Irem Tekin

Irem Tekin pınar hanımın dediği gibi fotoğraf gerekli

27.04.2014
Yanıtla
Pinar Kaplan

Pinar Kaplan bunların fotograflı anlatımlarını koymanız cok hos olabılırdı..

21.02.2014
Yanıtla
Mukaddes Fidan

Mukaddes Fidan FOTOĞRAF OLSA DAHA ANLAMLI OLURDU

17.01.2014
Yanıtla

İlgini Çekebilir