Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Tarçın Diyeti Nedir?
Diyetkolik Diyetisyenim 15.11.2013 1 dakikada okunur
yorumlar
1
kaydet

Tarçın Diyeti Nedir?

Son dönemde gündemde olan tarçın diyetinin popülaritesi, ‘’ Tarçının kan şekerini kontrol altına alarak, kilo kontrolüne yardımcı olduğu’’ bilgisinin basında çokça yer almasından kaynaklanmaktadır. Bilimsel kurumlara göre tartışmalı bir konu olmasına rağmen, pek çok farklı mecrada tanıtımı yapılan tarçın diyeti, gün içinde tüketilen katı ve sıvı besinlerin içine tarçın ilave ederek yapılır.

Tarçın Çayı Diyeti ile Zayıflama

Tüketilen çay ve suya, çubuk veya toz tarçın ilave etmenin gerekliliğini savunan tarçın diyeti, diğer öğünlerdeki tüketimlere dikkat gösterilmediği takdirde kilo kaybına neden olmayacaktır. Özellikle aşırı tüketim, düzensiz beslenme ve hareketsizlik gibi günümüzde kilo alımına yol açan en temel faktörlerin mevcut olduğu bir yaşam biçimi ile, beklenilenin aksi bir sonuçla karşılaşılabilir. Özetle, sadece tarçın diyeti yaparak zayıflamak mümkün değildir.

Tarçın Faydaları

Ancak bütün bu söylenilenlerden tarçının hiçbir faydası olmadığı sonucu da çıkarılmamalıdır. Tarçın hakkında yapılan araştırmalarda bu konuda somut bir kanıta rastlanılamamış olsa da, su ve çayını tarçın koyarak tatlandırabilir, tatlı krizlerini azaltabilirsin. Bu nedenle dengeli ve sağlıklı bir diyet uygularken, aynı zamanda yemek ve içeceklerinde tarçın kullanman, aksini söyleyen bir sağlık durumun yoksa, sağlığın için zararlı değildir. 

facebook twitter linkedin whatsapp messenger mail

Yorumlar

Viktorya Sapphire

Viktorya Sapphire Kan şekerini düzenlediği iddia edilen tarçını 3 gün denedim, yoğurt içine karıştırdım, çay demliğinin içine 1 minik çubuk attım mesela... Şekerim 63 seviyelerine kadar düştü ki bu iyi bir şey değil, hipoglisemi hastalarında ters etki yapıyor olabilir dikkatli kullanın...

19.01.2014
Yanıtla

İlgini Çekebilir