Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Yüksek Protein ve Omega-3 Deposu Chia
Diyetisyen Sena Tuvanç 26.12.2016 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Yüksek Protein ve Omega-3 Deposu Chia

Bu küçük sağlık tohumlarına öğünlerinizde yer vermenin yollarını ve faydalarını okuyunca ondan vazgeçemeyeceksiniz.

Yüksek Protein ve Omega-3 Deposu Chia

Günün Yemeği:Chia Tohumlu Omlet

Adını giderek daha fazla duymaya başladığımız chia tohumu, Meksika’da ve Guatemala’da yetişen bir tür bitkiden elde edilir. Aztek uygarlığından beri büyük bir öneme sahip olduğu bilinen bu yenilebilir tohum, yüksek lif, protein ve omega 3 içeriği ile öne çıkmaktadır. (htt7)

  • Bilinen en yüksek bitkisel kaynaklı omega 3 içeriğine sahiptir. Bu özelliği ile kalp sağlığını korur. Ancak bu noktada saklama koşullarına dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü omega 3 yağ asitleri kolayca okside olabilirler." (htt8)

  • Yüksek lif içeriği ile kabızlık, gaz gibi problemlere iyi gelir, bağırsak sağlığını korur.

Bilgiyi değerlendir:Yüksek protein ve omega 3 içeriği dolayısıyla özellikle veganların ve beslenme-tipi-ve-vejetaryen-diyeti"> vejetaryenlerin tüketebileceği sağlıklı ve pratik bir besindir. Siz de salatalarının, yoğurdunun veya tarifteki gibi omletinin içine katarak kalp dostu omega 3 ve protein alımını artırabilirsiniz.

Bu tarifte omletine katacağınız chia tohumu ile hem farklı bir kahvaltı alternatifi seçmiş olacaksınız, hem de yumurta ve  chia tohumundaki yüksek protein oranından ötürü uzun süre tok hissedeceksiniz.

facebook twitter linkedin whatsapp messenger mail

Yorumlar

İlk yorumu sen yap

İlgini Çekebilir