Diyet Yapan Misafire Ne İkram Edilir?

Diyet 05.12.2017

Lezzetli ve sağlıklı önerilerimizi zenginleştirmek için yorumlara sen de tarif ekle!
 

Misafir ağırlamak çoğu kişi için hem bir zevk hem de bir telaş ve endişe vesilesidir çoğu zaman. En iyi ve en arzu edilen olasılık ağırladığımız kişinin mutlu ve iyi zaman geçirmiş bir şekilde evimizden ayrılmasıdır. Bu sürecin en önemli parçalarından biri de misafirimiz için hazırladığımız sunumlardır.

Peki ya misafirimiz diyetteyse? Misafirin için hem lezzetli hem sağlıklı alternatifler hazırlaman aslında hiç de zor değil.

İlk tercihi klasikten yana kullanalım: İyi hazırlanmış bir meyve tabağı her zaman hem mideye hem göze hitap eder. Meyve tabağının yanına eklenen kuru yemişler de sağlıklı alternatifler olacaktır. Bunları kahve ya da yeşil çayla birlikte servis etmeyi unutma.  Meyve tabağın için bu mevsimde muz, ayva, nar, elma ve mandalina meyvelerini tercih edebilirsin.

Misafirin için hazırlayabileceğin diyet tatlı seçenekleri de mevcut. Senin için ilk önerimiz diyet elma tatlısı. Hem görüntüsü, hem de 1 porsiyonunun sadece 182 kalori olmasıyla kesinlikle bir şans verilmesi gereken tatlılardan! Bu tarifin malzemelerini ve nasıl yapılacağını buradan öğrenebilirsin.

Sana sunduğumuz ikinci seçenekse ton balıklı, biberli, avokadolu, Ege ve Akdeniz olarak 5 farklı çeşidi bulunan sürme lezzetlerden bir tabak hazırlaman. Sürme lezzetlerin 1 porsiyonu çeşidine göre 43 ile 111 kalori arasında değişiyor. Bu hafif atıştırmalıkların malzemelerine ve tariflerine buradan göz atabilirsin.  

Eğer öğlen ya da akşam yemeğine gelen bir misafirin varsa ızgara tavuk veya et gibi proteinli besinlerin yanına çok yakışan fırın poşetinde karışık sebze tarifimizi denemeni tavsiye ediyoruz. Fırın poşetinde karışık sebze tarifini buradan öğrenebilirsin. Böyle bir sofra hem oldukça doyurucu hem diyet dostu olacaktır. Bunların yanına ekmek ya da sıradan salata tarifleri yerine yapımı çok kolay olan kinoa salatasından hazırlayabilirsin. Kinoa salatası malzemeleri ve yapımı için de buradan yararlanabilirsin.

Yemek tarifleri söz konusu olduğunda tercihini klasikten yana kullananlardansan eğer, sütlü tatlıları şeker yerine tatlandırıcılarla hazırlayıp üzerine tarçın serperek servis edebilirsin.

Misafirlerini keyifle ağırladığın sağlıklı ve lezzetli günlerinin olması dileğiyle! Şimdiden afiyet olsun…

YORUMLAR