SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Diyetkolik Nedir?
  Diyetkolik seni ideal kilona ve sağlıklı bir yaşama kavuşturmak için var olan ücretsiz bir online diyet uygulamasıdır.
 • Diyetkolik’e Nasıl Üye Olabilirim?
  Diyetkolik.com üzerinden ya da AppStore/PlayStore aracılığıyla Diyetkolik uygulamasını indirerek Diyetkolik’e üye olabilirsin.
 • Diyetkolik ile Gerçekten Kilo Verebilir Miyim?
  Elbette verebilirsin! 7 senelik yolculuğumuzda Türkiye’nin en çok kullanılan diyet platformu olarak 1 milyon 200 bini aşkın kullanıcımıza hizmet verdik. Sen de başarı hikayelerine göz atarak Diyetkolik’le kilo verenleri görebilir, deneyimlerinden ilham alabilirsin.
 • Diyetkolik Ücretsiz Bir Uygulama mı?
  Evet, Diyetkolik ücretsiz bir uygulama. Uygulamayı indirerek ya da web sitesi üzerinden ücretsiz olarak yararlanabileceğin hizmetlerden bazıları şunlar: “Kaç Kalori” bölümünden besinlerin değerlerini ve kalorilerini sorgulama, “Kalori Takip”e yediğin besinleri ekleyerek aldığın kaloriyi takip etme, beslenme ve sağlıklı yaşam konularındaki güncel içerikleri takip etme, egzersiz takibi yapma, ilaç saati hatırlatma, içtiğin su miktarını işaretleme ve takip etme. Diyetkolik’te diyet listesi talep eden kullanıcılarımız için diyetisyen kadromuzun kişiye özel diyet programı hazırladığı ücretli paketler de bulunur.
 • Ücretli Paketlerin Özellikleri Neler?
  Diyet listesi talep eden kullanıcılar için Diyetkolik’te iki ayrı paket bulunur. Standart Paket üyesi olursan, diyetisyenlerimiz tarafından boy, kilo ve yaş kriterlerine uygun şekilde hazırlanan diyet listeni uygular ve online diyetisyenine ayda beş soru sorma hakkına sahip olursun. Özel Paket üyesi olursan, üyeliğin gerçekleştikten sonra diyetisyenin mail adresine kişisel özelliklerini ayrıntılı olarak öğrenmek için bir anamnez testi gönderir ve bu testteki sorulara verdiğin cevaplara uygun olarak sana özel bir diyet listesi hazırlar. Diyet sürecinin tamamında diyetisyeninin gözetimi altında olur ve uygulama üzerinden ne zaman istersen diyetisyeninle iletişime geçersin.

 • Paket Ücretleri Ne Kadardır?
  Standart Paket üyeliği aylık 25 TL, Özel Paket üyeliği ise aylık 159 TL’dir.
  iOS Standart Paket üyeliğiyse aylık 24.99 TL, Android Standart Paket üyeliği aylık 25 TL’dir.
 • Paket ödemelerini nasıl yapabilirim?
  — Ödemeni telefon üzerinden yapmak istiyorsan, herhangi bir iPhone ya da iPad aracılığıyla App Store üzerinden, Android telefon kullanıyorsan mobil ödeme ve Diyetkart üzerinden yapabilirsin.
  — Ödemeni diyetkolik.com üzerinden yapmak istiyorsan, giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Ödeme” butonuna tıklayabilir ve yönergeleri izleyerek ödemeni yapabilirsin.
 • Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?
  Üyeliğini iptal etmek için ana sayfada sağ üst köşede bulunan “Ben” ikonuna tıkladıktan sonra, “Ayarlar” bölümüne gelip sayfanın en alt kısmında yer alan “Hesabımı tamamen silmek istiyorum.” linkine tıklarsan üyeliğin iptal edilir.
 • Aktivasyon Şifrem Gelmedi. Ne Yapmalıyım?
  Aktivasyon şifren, e-postandaki spam/junk bölümüne de düşmediyse, “Bize Ulaşın” sekmesinden bize mesaj gönderebilirsin.
 • Memnun Kalmazsam Ücret İade Ediliyor Mu?
  Standart Paket üyesiysen, ödeme yaptıktan sonraki 7 gün içerisinde üyeliğini iptal etmen durumunda ücret iade edilir.
  Özel Paket üyesiysen, diyetisyenin sana özel bir diyet planı hazırladığı için, diyet planın hazırlandıktan sonra ücret iadesi yapılmaz.
 • Yurtdışında Yaşıyorum. Diyetkolik’i Kullanabilir Miyim?
  Diyetkolik’i dünyanın neresinde olursan ol kullanabilirsin. Yurtdışı ödemelerini havale yoluyla yapabilirsin.
 • Diyetkolik Üyeliğinde Yaş Sınırı Var Mı?
  Diyetkolik hukuki gerekçelerle 18 yaşın altındaki kişilere diyet önerisinde bulunamaz.
 • Diyet Listemin Hastalığıma Uygun Olup Olmadığını Nereden Bileceğim?
  Hastalığını belirttiğin takdirde, Diyetkolik seni otomatik olarak Özel Paket üyeliğine yönlendirir. Özel Paket üyeliğinde, online diyetisyenin fiziksel özelliklerini ve yaşam biçimini de göz önünde bulundurarak hastalığına uygun bir diyet listesi hazırlar.
 • Ölçüm Nasıl Yapılıyor?
  Ölçüm için kişinin vücut kitle indeksi bilgisi ve vücut ölçüleri gerekir. Vücut ölçüleri uygulamadaki “Ölçü Gir” bölümünden manuel olarak girilebilir. Diyetkolik kişiye en uygun diyet listesini sunarken kişisel bilgilerini ve hedeflerini de göz önüne alır. Ayrıca akıllı tartı Scala’yı satın alabilir, böylece güvenilir ve kapsamlı ölçüm sonuçlarını öğrenebilirsin.
 • Scala Nedir?
  Scala Türkiye’deki ilk ev tipi akıllı tartıdır ve Diyetkolik uygulamasıyla entegre şekilde çalışır. Diyetkolik’in Scala uygulamasıyla birlikte ölçüm sonuçlarının hepsi (yağ, kas ve su oranın, vücut kitle inseksin, metabolizma hızın ve vücut yaşın) bluetooth yoluyla anında diyetisyenine ulaşır. Böylece ölçüm bilgilerin sen tartıdan indiğinde diyetisyenine ulaşmış olur ve bu bilgiler ışığında diyet listen sürekli güncellenir.
 • Scala’nın Ücreti Nedir?
  Scala tartının ücreti 299 TL’dir ve satın aldığında bir aylık Özel Paket yanında hediye edilir.

Diğer tüm konular için diyetkolik@diyetkolik.com’a mail gönderebilir, ücretsiz danışma hattımız olan 0850 3334938'i arayabilir veya www.diyetkolik.com’da yer alan “Bize Ulaşın” sekmesinden mesaj gönderebilirsin.