SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Diyetkolik.com Nedir?
  Diyetkolik.com, uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmış bir sağlıklı yaşam platformudur.
 • Nasıl Çalışır?
  Diyetkolik.com’a webden veya android/Ios ile çalışan cihazlar üzerinden üye olursun. Kayıt ettiğin kişisel bilgilerin (boy, kilo, sağlık durumu, yeme alışkanlıkları) ve hedefin (kilo verme, kilo alma, kilo kontrolü) değerlendirilerek, sana uzmanların hazırladığı planlar arasından en uygun diyet listesi ve egzersiz planı tanımlanır. Online takip sistemi ile izlenerek gerekli destek ile yönlendirmeleri alır ve doğru beslenme alışkanlıklarını kazanırsın.
 • Üyelik ücretli mi?
  Diyetkolik.com, kullanıcılarına ücretli ve ücretsiz olmak üzere pek çok hizmet sunar. Ücretsiz özellikleri kayıt olduktan sonra kullanabilirsin. Aynı zamanda ücretli olan özellikleri de deneyebilmek için 1 günlük deneme paketinden yararlanabilirsin.

  *Deneme üyeliğin sona erdiğinde, hiçbir ücret ödemeksizin Diyetkolik.com’un sunduğu ücretsiz hizmetlerden faydalanmaya devam edebilirsin.
 • Ücretsiz hizmetler nelerdir?
  Ücretsiz hizmetler içerisinde;
  - Uzmanların diyet ve egzersiz konularındaki paylaşımlarını takip etme,
  - Diyetkolik.com’daki arkadaşlarını ekleyebilme,
  - Kendi yemeğinin kalorisini hesaplama,
  - Beden kütle indeksi, bazal metabolizma hızı, ideal kilo ve vücut yağ oranı hesaplama,
  - Türk ve dünya mutfağına ait binlerce yemeğin kalori ve besin değerlerini öğrenme gibi, sana sağlıklı yaşam alanında yol gösterecek pek çok hizmet yer alır.
 • Diyetkolik.com üyelik ücretleri nelerdir?
  Diyetkolik.com Standart Paket ve Özel Paket olmak üzere iki farklı üyelik sunar. Standart Paket üyeliği aylık 25TL ve Özel Paket üyeliği aylık 109TL’dir.

 • Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?
  Üyeliğini iptal etmek için ana sayfada sağ üst köşede bulunan insan biçimindeki ikona tıkladıktan sonra, sırasıyla “Üyelik” ve “Diyetkolik.com üyeliğimi iptal etmek (tamamen silmek) istiyorum.” tuşlarına tıklayabilirsin.
 • Memnun kalmamam durumunda ücret iade ediliyor mu?
  Standart Paket üyesiysen;
  Ödeme yaptıktan sonraki 7 gün içinde üyeliğini iptal etmen durumunda, ücret iade edilir.

  Özel Paket üyesiysen;
  Özel Paket üyeliğinde, sistemin sana atayacağı diyetisyen sadece sana özel bir diyet listesi hazırlayacağı için, diyet listen hazırlandıktan sonra ücret iadesi yapılamaz. Diğer bir deyişle; ödediğin ücret, kişiye özel diyet listesi hazırlama hizmetinin bedeli olacağı için, liste oluşturulduktan sonra iadesinin yapılması mümkün değildir.
 • Yurt dışında yaşıyorum, Diyetkolik.com’u yine de kullanabilir miyim?
  Diyetkolik.com’u dünyanın neresinde olursan ol, kullanabilirsin. Daha masrafsız olduğu için, eğer yurt dışı ödemelerine açıksa ödemeni kredi kartı ile yapmanı öneririz.
 • Paket ödemelerini nasıl yapabilirim?
  Diyetkolik.com Standart Paket veya Özel Paket üyeliği için ödemeni farklı ödeme kanallarından gerçekleştirebilirsin:
  - Uygulamanı kullanarak, herhangi bir iphone ya da ipad üzerinden ödeme yapmak istersen Appstore üzerinden; android uygulaması kullanıyor isen SMS ile ödemeni gerçekleştirebilirsin.
  - Ödemeni uygulama kanalları üzerinden yapmak istemediğin takdirde, web üzerinden www.diyetkolik.com'a giriş yaptıktan sonra SMS, banka havalesi, kredi kartı ya da Diyetkart ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsin.

  *Soru ve sorunlarını iletmek için her zaman diyetkolik@diyetkolik.com'a e-posta gönderebilir, ücretsiz danışma hattımız 0850 33 34938'i arayabilir veya www.diyetkolik.com'da yer alan Bize Ulaşın sekmesinden mesaj gönderebilirsin.
 • Standart Paket ile Özel Paket arasındaki fark nedir?
  Standart Paket kapsamında sunulan diyet listeleri ve egzersiz planları, uzmanlar tarafından önceden hazırlanmış planlardır. Bu planlar arasından, senin ayrıntılı olarak belirtmiş olduğun kişisel özelliklerine en uygun olanı sistem tarafından sana atanır.

  Özel Paket ise, sistemin sana atadığı diyetisyen tarafından sana özel bir diyet listesi oluşturulması ve verilerini girmen koşuluyla sıkı bir takip ve diyet listesi güncellenmesi hizmetlerini içerir.
 • Sistemin atadığı diyet listesinin hastalığıma uygun bir diyet listesi olup olmadığını nereden bileceğim?
  Hastalığını belirttiğin takdirde, Diyetkolik.com seni otomatik olarak Özel Paket üyeliğine yönlendirir. Özel Paket üyeliğinde, sistemin sana atamış olduğu diyetisyen fiziksel özelliklerini ve yaşam biçimini de göz önünde bulundurarak, hastalığına uygun bir diyet listesi hazırlar.
 • Her ay otomatik ödeme yapmak isteyip istediğime daha sonra karar vereceğim. Aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?
  Ödemeni web üzerinden kredi kartı veya SMS ile yaptıysan;
  Aboneliğini iptal etmek için ana sayfada sağ üst köşede bulunan ayarlar ikonuna tıkladıktan sonra, sırasıyla “Üyelik Bilgileri” ve “Tekrar eden ödemeleri iptal etmek istiyorum.” tuşlarına tıklayabilirsin.

  Ödemeni web üzerinden kredi kartı veya SMS ile yaptıysan;
  Ödemeni App Store üzerinden yaptığın için, iptal ve abonelik durdurma işlemlerini yine App Store üzerinden gerçekleştirmen gerekir.
  Aşağıdaki adımları takip ederek otomatik ödemeni geçersiz hale getirebilirsin.

  Telefonunu Türkçe kullanıyorsan;
  Ayarlar – [adınız] – iTunes ve App Store – Apple Kimliği – Apple Kimliğini Göster – Giriş Yap – Abonelikler – Yönet – İptal Et.

  Telefonunu İngilizce kullanıyorsan;
  Settings – [adınız] – iTunes & App Store – Apple ID – View Apple ID – Giriş Yap – Subscriptions – Manage – Cancel Subscription
 • Aktivasyon şifrem gelmedi, ne yapmalıyım?
  Aktivasyon şifren, e-postandaki spam/junk bölümüne düşmüş olabilir. Junk e-posta kutunu kontrol ettiğin halde aktivasyon şifrenin hâlâ sana ulaşmadığını düşünüyorsan, bize tekrar “Bize Ulaşın” sekmesinden mesaj gönderebilirsin.
 • Diyet listemdeki kalori bilgilerini nasıl açabilirim/kapatabilirim?
  Web
  Kalori özelliğini açmak/kapatmak için ana sayfada sağ üst köşede bulunan ayarlar ikonuna tıkladıktan sonra, “Sistem Ayarları” tuşuna tıklayıp çıkan sayfada yer alan “Kalori bilgisi görünsün mü?” sorusunu Evet veya Hayır seçeneklerinden birini işaretleyerek yanıtlayabilirsin.

  Ipad
  Kalori özelliğini açmak/kapatmak için sırasıyla ana sayfada sol alt köşede bulunan Diyetkolik.com sekmesine tıkladıktan sonra, Ayarlar > Kalorileri Göster butonlarına basarak kalori gösterme özelliğini açabilir veya kapatabilirsin.

Diyetkolik.com ile ilgili yaşadığın sorunları www.diyetkolik.com'da yer alan Bize Ulaşın sekmesinden mesaj ile ya da ücretsiz danışma hattımız olan 0850 33 34938'i arayarak bize iletebilirsin.