Bul

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul

Siteden Yararlanma Koşulları

Siteden Yararlanma Koşulları

 • İşbu şartlar sitenin kullanım koşullarını düzenlemekte olup üye olarak siteye erişim sağlayan ve herhangi bir şekilde kullanan tüm üyeler bu sayfadaki şartlara ve bunlarla bağlantılı site üzerinde yer alan ek kural ve yükümlülüklere uymayı kabul etmiş sayılırlar.
 • DİYETKOLİK hizmet alan danışanlar ile diyetisyen ve egzersiz uzmanlarını bir araya getiren ve sağlıklı yaşam ürün ve hizmetleri sağlayan bir platformdur. İşbu kullanım koşullarını düzenleyen metinde yazılı “Kullanıcı” terimi, siteye 'danışan' olarak üye girişi yapanlar ile 'diyetisyen' veya 'egzersiz uzmanı' olarak giriş sağlayan uzmanlara özel hesaplar için geçerli şartlar içermektedir.
 • DİYETKOLİK, Diyetisyenlerin kendi danışanlarına bu site üzerinden tavsiye verebilecekleri, diyet listesi ve öneri gönderebilecekleri, makale, video, kitap, sunum gibi uzmanlık alanlarına ilişkin içerikleri danışanlarla paylaşabilecekleri ve danışanların sistemde kayıtlı hesabı aracılığıyla diyetisyenin verdiği hizmetleri interaktif olarak web ve mobil uygulamalar üzerinden ücretsiz olarak kullanabilecekleri bir platformdur. Ayrıca danışanlar bu platform üzerinden ücretli veya ücretsiz sağlıklı yaşam ürün ve hizmetleri tedarik edebilirler.
 • Danışan olarak giriş yapan üyeler, sistem sayesinde herhangi bir diyetisyenle çalışmaksızın, kendi verilerini sisteme işleyerek benzer özelliklere sahip kişiler için diyetisyen ve egzersiz uzmanlarının önceden hazırlamış olduğu örnek diyet listeleri ve takip ekranları yardımı ile kendi diyetlerini sitede belirtilen ücret karşılığında takip edebilirler. Site yönetimi bu ücretlerin değiştirilmesi hakkını saklı tutar.
 • Kullanım koşulları, sitedeki ürün, servis ve hizmetler ve siteye ilişkin her türlü içerik, DİYETKOLİK tarafından her zaman tek taraflı olarak değiştirilebilir ve bu değişiklikler siteye eklenmesinden itibaren derhal geçerlilik kazanır. Kullanıcılar DİYETKOLİK sitesini kullandıkları müddetçe bu sayfada yer alan kullanım koşullarını kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılırlar.
 • Kullanıcı, siteye eklemiş olduğu içeriklerden münhasıran sorumlu olup DİYETKOLİK bu içerikler nedeniyle hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmez. Uzman olarak kayıtlı Kullanıcının sunduğu makale, yayın, kitap, video, sunumlarında yer alan bilgilerin veya danışan olarak kayıtlı kullanıcılara beyan ettiği tavsiye ve önerilerin ve diğer her türlü içeriğin doğruluğu ve geçerliliğinden, bunların uygulanması sonucunda ortaya çıkacak sağlık sorunlarından dolayı üyeler arasında veya üçüncü kişilerce talep edilecek maddi ve manevi hiçbir zarardan DİYETKOLİK sorumlu değildir.
 • DİYETKOLİK sitesinden yararlanmak, iOS ve Android ve benzeri uygulamalardan yararlanmak için kullanıcının 18 yaşın üzerinde olduğu kabul edilir. Aksi halde doğacak zararlardan DİYETKOLİK sorumlu değildir.
 • Sitede yer alan içeriklerin yayın hakları sahiplerine, sahiplerinin belirli olmadığı durumlarda DİYETKOLİK' e aittir. Eser sahiplerinden muvafakat alınmaksızın söz konusu içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, alıntı yapılması yasaktır. Aksi halde doğacak zararlardan DİYETKOLİK sorumluluk kabul etmez.
 • DİYETKOLİK sitesinin kullanıcılar ve üyeler tarafından, hakaret, tehdit, küfür, müstehcen, pornografik içeren, yasadışı etkinlikleri teşvik veya telkin eden, kültürel, etnik ve benzeri açılardan sakıncalı olan, kötü niyetli, saldırı amaçlı, üçüncü kişi ve kurumların haklarını ihlal eder nitelikte ve benzer tüm şekillerde veya siyasi, dini propaganda yapmak gibi amaçlarla hukuka ve genel ahlak prensibine aykırı bir biçimde kullanılması ve yasalar çerçevesinde korunan telif hakkı kurallarına ve haksız rekabet kurallarına aykırı faaliyetlerde bulunulması yasaktır. Bu gibi hukuka aykırı hallerde, hukuki ve cezai sorumluluk sadece ilgili eylemi gerçekleştiren Kullanıcı' da olup DİYETKOLİK söz konusu içeriği kaldırma ve Kullanıcı' nın üyeliğine önceden bildirimde bulunmaksızın son verme hakkını, yasal mercilerin talebi üzerine kullanıcılarla ilgili bilgileri mercilerle paylaşma hakkını saklı tutar.
 • DİYETKOLİK sitesini işlemez hale getirecek, site üzerinden sunulan hizmet ve servislerin hızını ciddi ölçüde yavaşlamasına neden olacak veya yazılım ve donanımların zarar görmesini sağlayacak teknik ve diğer her türlü faaliyet yasak olup, DİYETKOLİK bu şekilde faaliyette bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcının üyeliğine son verme hakkına sahiptir ve bundan dolayı oluşacak zararı sorumlu üye karşılamayı taahhüt eder.
 • Siteye ait her türlü isim hakkı, uygulama ve siteye ilişkin yazılım, tasarım, ara yüz ve diğer eser niteliğinde kabul edilen nesnelerin telif hakları DİYETKOLİK' e aittir. Yazılım kodlarına müdahale edilmesi ve tersine mühendislik işlemleri yapılması yasaklanmıştır. İzin alınmaksızın kopyalanması, kullanılması, alıntı yapılması yasaktır.
 • DİYETKOLİK tarafından üyeliği iptal edilen veya bizzat Kullanıcı tarafından üyeliğine son verilen hallerde Kullanıcı' nın üyelik bilgileri DİYETKOLİK tarafından yasal yükümlülükleri gereği saklanacaktır.
 • DİYETKOLİK, Kullanıcılarına sunduğu hizmet ve servislerin kesintisiz, hatasız ve güvenli bir şekilde sunulması için elinden geleni yapar. Ancak sistem bakımları, kontrolü dışında gerçekleşen teknik arızalar veya mücbir sebepler (elektrik kesintisi, altyapı sorunları, doğal afetler vs.) nedeniyle internet kullanımında gerçekleşen aksaklıklardan ve kullanıcıların kendi bilgisayarlarında virüs ve benzeri zararlı yazılımlara karşı tedbir almamalarından sebep oluşan maddi ve manevi zararlardan, sistemin DİYETKOLİK' in elinde olmayan sebeplerden dolayı kesilmesinden dolayı uzman ve diğer kullanıcılar tarafında oluşan maddi, manevi zarar veya kazanç kaybından DİYETKOLİK sorumlu değildir.
 • DİYETKOLİK sitesine üye olurken verilen kullanıcı bilgilerinin güvenilirliğinden ve doğruluğundan Kullanıcı sorumlu olup işbu bilgiler yasal süresi dâhilinde kayıt altında tutulacaktır. Uzman olarak kayıtlı kullanıcıların 1219 sayılı Yasa'nın Ek 13. Maddesinde tanımlanan 'Diyetisyen' tanımına uyan kişiler olması gerekir ve üye olurken paylaşılan uzmanlık bilgileri DİYETKOLİK tarafından araştırılacak ve uzmanlıkları yetkili mercilerden edinilecek bilgilerle doğrulanacaktır.
 • Diyetkolik üzerinden fatura karşılığı ücretli hizmet verecek kişilerin ( Şahıs şirketi veya tüzel kişiliğe haiz diyetisyen ve diyetisyenleri aracılığı ile hizmet verecek sağlık kuruluşlarının) Vergi mükellefi olması gerekmektedir. Bu kişiler, vergi mükellefi değilse, mükellefiyeti kendi belirleyeceği muhasebeci ile tesis ettirir veya talep ettiği takdirde masrafları Diyetisyen'e ait olmak üzere, Diyetkolik'in Muhasebe ve Müşavirlik işlerini yürüten Denetim Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Limited Şirketi ile irtibatı sağlanarak vergi mükellefiyeti tesis ettirilir. Ardından bu kişiler ile Diyetkolik irtibata geçerek karşılıklı sözleşme imzalanır ve Portala kayıt işlemi tamamlanır, portala giriş için Dİyetkolik tarafından Diyetisyenlere giriş şifreleri verilir. Portala giriş işlemlerini tamamlayan ve Diyetkolik ailesine katılan diyetisyenlerin, danışan kişilere uygulayacağı ücret politikaları kendileri veya bağlı oldukları hizmet veren kuruluş tarafından belirlenir.
 • Uzman olarak kayıtlı kullanıcılar tarafından sisteme kaydı yapılan danışan üyelerin kişisel bilgileri DİYETKOLİK tarafından saklanacak olup ancak diğer uzman ve danışanlarla paylaşılmayacaktır.
 • Uzman ve danışan olarak kayıtlı kullanıcılar, sitede paylaştıkları bilgilerin ve içeriklerin diğer sitelerde ve DİYETKOLİK' te diğer kullanıcılar tarafından görülmesine ilişkin ayarları kendileri belirler.
 • Kullanıcı tarafından onay verilmesi halinde DİYETKOLIK bünyesinde barındırılan haber, makale ve benzeri türde yazılar Kullanıcı' nın site ile arasında bağlantı kurduğu sosyal medya hesapları (Facebook, İnstagram, Twitter gibi) üzerinden de otomatik olarak paylaşılır. Otomatik paylaşım onayı Kullanıcı tarafından her zaman durdurulabilir.
 • Diyet takip sisteminde danışan olarak kayıtlı Kullanıcı tarafından sisteme işlenmesi gerekli bilgiler doğru verilmiş olsun ya da olmasın danışan olarak kayıtlı Kullanıcı'nın siteden edindiği tavsiye ve önerileri kullanmak suretiyle hedeflediği kilo ve vücut ölçülerine ulaşmadaki başarısından, siteden edinilen bu ve diğer tüm bilgilerin doğruluğundan ya da beklenen sonucu vermemesinden, bu tavsiye ve önerilerin hayata geçirilmesi sebebiyle Kullanıcı'da oluşması muhtemel sağlık sorunlarından ve doğacak diğer zararlardan DİYETKOLİK hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • DİYETKOLİK, Kullanıcı' ya sunduğu ücretsiz hizmetlerin özellik ve seçeneklerinin Kullanıcı tarafından karıştırılması ya da yanlış algılanmasından kaynaklanabilecek hiçbir maddi veya manevi zarardan sorumlu tutulamaz.
 • DİYETKOLİK sitesine üye olurken verilmiş olan ad, soyad, e-posta ve diğer bilgiler Kullanıcı' nın kişisel bilgilerini oluşturmakta olup DİYETKOLİK, tüm Kullanıcıların kişisel bilgilerini gizli kabul eder. Söz konusu bilgiler, DİYETKOLİK' in Kullanıcılarla yapmış olduğu üyelik sözleşmesi ve diğer sözleşmelerde yer alan yükümlülüklerin yerine getirilmesi, kanun, yönetmelik ve diğer yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği yükümlülüklere uyulması, yetkili idari ve/veya adli otoritelerin talebi doğrultusunda usulüne uygun olarak bilgi verilmesi, kullanıcıların haklarını ve güvenliklerini korumak adına bilgi vermenin zaruri olduğu haller dışında hiçbir şekilde diğer kurum ve kuruluşlara verilmeyecektir.
 • DİYETKOLİK sitesi üzerinden üçüncü kişilerce yönetilen internet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlanmakta olup DİYETKOLİK üçüncü kişilere ait işbu sitelerde yer alan bilgi, hizmet ve servislerin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmemektedir. Bu nedenle, işbu bilgi, hizmet ve servislerden sorumlu değildir. Ayrıca kullanıcılar, DİYETKOLİK sisteminde kayıtlı şifre ve hesap bilgilerinin ve bunun yanı sıra bağlantılı diğer sosyal platformlardaki hesaplarının gizliliğini korumakla yükümlüdür. Aksi halde DİYETKOLİK herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Söz konusu bilgilerin, site veri tabanına yapılabilecek saldırılar sonucu kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bu amaçlarla kullanılması, hukuka aykırı faaliyetler gerçekleşmesi halinde de doğacak sonuçlardan DİYETKOLİK sorumlu değildir.
 • Kullanıcı, hesabı üzerinden gerçekleşen tüm faaliyetlerden sorumlu olduğunu, hesabını üçüncü kişi ve kurumlara devredemeyeceğini aksi halde doğacak zararlardan kendisinin sorumlu olduğunu, kendi bilgisi dışında işlemler gerçekleştirildiğine dair itiraz veya defi ileri sürmeyeceğini ve bu nedenlerle yükümlülüklerini yerine getirmekten kaçınmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Kullanıcılar, DİYETKOLİK tarafından bilgisayarlarına gönderilecek cookies (çerezler) yardımı ile site içerisindeki dolaşımlarının (ziyaret edilen sayfalar, tıklanan alanlar, hesaplama araçları gibi) otomatik olarak kaydedilmesine izin verdiklerini kabul ederler. İş bu veriler sadece sitedeki farklı bölümlerin takip edilme oranlarının belirlenmesi, istatistikî veri elde edilmesi hedefiyle kullanılmaktadır.
 • DİYETKOLİK, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, sisteme gönderilmeden önce içeriği gözden geçirmez, doğrulamaz veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Kullanıcılar, bir içerik paylaşmakla, bu içeriğin başkaları tarafından görüleceğini ve paylaşılabileceğini kabul eder. DİYETKOLİK, kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için, kendi veya kullanıcılarından herhangi birine zararlı olduğuna inandığı için durdurma ve/veya iptal etme ve ihlal sebebiyle ilgili kişi ve kurumlardan gelecek talep üzerine, ihlale söz konusu içeriği yayından kaldırma hakkını saklı tutar. Bu durumda herhangi bir ücret iadesi yapılmayacağını kullanıcı kabul eder.
 • İşbu Kullanım Koşulları, Türkiye Cumhuriyet yasalarına tabidir ve işbu koşulların geçerliliği dâhil DİYETKOLİK sitesinin kullanılması ile ilgili veya buna bağlı ortaya çıkabilecek her türlü uyuşmazlık bakımından İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.