Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Hamilelik Döneminde Yoga ile Formda Kal
Mevsim Karabulut 15.01.2014 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Hamilelik Döneminde Yoga ile Formda Kal

Yoga hem ruhu hem de bedeni dinlendiren, nefes, hareket ve motivasyonun senkronize olarak kullanıldığı bir egzersizdir ve birkaç farklı türü vardır. Bu tekniklerden bazıları kolayca kilo vermeye yardımcı olurken, bazıları da düzenli uygulandığında boy ve kilo dengesini sağlayarak, kalıcı bir kilo kontrolü sağlar.

Hamilelik Döneminde Yoga ile Formda Kal

Haftada üç gün, birer saatlik uygulama mevcut kiloyu korumayı; gün aşırı uygulama ise kilo vermeyi sağlar. Yoga hem fiziksel, hem ruhsal hem de zihinsel süreçlerden oluştuğu için, hamilelik döneminde yoga yaparken sahip olunan mevcut kilo herhangi bir engel teşkil etmez. Kişi, düzenli olarak hamilelik döneminde yoga yapıyorsa, sağlıklı bir hamilelik geçirmeyi garanti altına almış demektir. Fakat hamile kaldıktan sonra yoga yapmak için, öncelikle birkaç önlem alınmalıdır. Kişi doktoruyla görüşüp, sağlığı için bir sorun oluşturmadığına dair onay aldıktan sonra, rahatlıkla yoga yapabilir.
Hamile kalındığı andan itibaren yoga yapılmasında sakınca yoktur. Nefes teknikleri, bio enerji teknikleri, gevşeme ve odaklanma teknikleri kullanarak, bebekle iletişim kurma yöntemleri geliştirilebilir. Yoga aynı zamanda normal yolla doğum yapmaya da yardımcı olacaktır.

facebook twitter linkedin whatsapp messenger mail

Yorumlar

İlk yorumu sen yap

İlgini Çekebilir