Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Hastayken Egzersiz Yapmalı Mısın?
Diyetkolik Diyetisyenim 16.06.2017 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Hastayken Egzersiz Yapmalı Mısın?

Kimi hastayken egzersiz yapmanın ona iyi geldiğini söyler, kimiyse daha da kötüleştirdiğini… Aslında bu sorunun cevabı gerçekten kişinin kendisinde saklı.

Hastayken Egzersiz Yapmalı Mısın?
  • Sabah burnun tıkalı, alerjin artmış ya da halsiz hissediyor olabilirsin. Spora gitmeden önce kendi kendine bunu isteyip istemediğini sor, vücudunu dinle.

 

  • Bu dönemde egzersiz programında ufak bir değişikliğe de gidebilirsin. Kısacası yaptığın sporun şiddetini biraz hafifleterek antrenmanından da uzak kalmamış olursun.

 

  • Tüm bunların yanı sıra yapılan yoğun egzersizin vücudun ısısını içeriden yükselteceği için daha hasta hissettirebileceğini de not düşmemiz gerekir.

 

  • Bir diğer efsaneye göre de eğer kendini kötü hissettiğin bölge boynunun yukarısında yer alıyorsa, yani kendinde baş ağrısı, burun tıkanıklığı gibi durumlar hissediyorsan antrenmanını yapabilirsin. Ama boyundan aşağı bölgelerde sorun hissediyorsan bir süre sporu atlayabilirsin.

 

  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi HIIT gibi yüksek efor harcatan egzersizler vücut ısısını artıracağı için uygun sayılmaz. Bunun yerine sadece temel programını uygulayıp, doğru beslenmek ve biraz uyumak iyileşmek için daha uygundur.

facebook twitter linkedin whatsapp messenger mail

Yorumlar

İlk yorumu sen yap

İlgini Çekebilir