Standing Advanced Hamstring Stretch

Esneme
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Standing Advanced Hamstring Stretch Hareketini Öğren

Ayakta sırtınız düz, karın kaslarınızı hissederek, omuzlar aşağıda ve ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Sol bacağınızı ileri doğru getirin, topuklar aşağıda olsun, ayak parmakları ve bacakları düz tutun. Sırtınızı dik tutun ve karın kaslarınızı hissedin, sanki oturur gibi sağ diziniz eğik olsun, iki elinizle destek verin.

Yavaş yavaş düz olan sol bacağınızdan ayağınızın üzerine doğru eğilin. Derin nefes alın 10- 30 saniye kadar tutun. Diğer yönde hareketi tekrarlayın.

Bu egzersizi yapmadan önce kalça kaslarını germe hareketini yapabildiğinizden emin olun. Esnetme hareketini acı verecek noktaya kadar değil “hafif rahatsızlık” noktasına kadar yapın. Ani bir hareket veya zıplama hareketi yapmayın. Bacaklarınızı düzleştirin ancak dizlerinizi kilitlemeyin. Belinizi korumak için karın kaslarınızı hissedin.

YORUMLAR