Forward Lunge With Dumbbell Press

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Forward Lunge With Dumbbell Press Hareketini Öğren

Ayaklarınız birbirinden yaklaşık olarak 6 cm kadar aralık olsun, dambıldan omuzlarınızın üstünde, dirseklerinizi 90 derecelik bir açıyla tutun, omuzlarınızın üzerinde olsun.

Bir bacağınızı bir adım öne atın, iki dizinizde 90 dereceden daha düşük olsun. Adımınızı çok fazla ileriye atmayın. Ayaklarınız 2- ila 2,5 metre arasında olmalıdır. Ağırlığınızı topuklarınız üzerinde tutun. Dizlerinizin ayak parmaklarınız ile çapraz biçimde olmasına izin vermeyin. Aynı zamanda sırtınızı düz tutun, dambılı önünüze doğru düşürün. Öndeki ayağınızı başlangıç pozisyonuna getirin. 2 set 10-12 tekrar arasında yapmaya çalışın.

Hareketiniz sırasında dizlerinizin dışarı çıkmasına izin vermeyin- ileriye doğru baksın. Egzersizin tekrarlarını yapmadan önce bacaklarınızı kuvvetlendirme egzersizleri yapabilirsiniz.

YORUMLAR