Bul

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul

Aybüke Açıksöz

Diyetisyen

Yorumlar (22)

Özgeçmiş

Makaleler (10)

Videolar (3)

Yemek Tarifleri (157)

Öne Çıkan Kullanıcı Yorumu

her daim güler yüzüyle insana enerji katan Aybüke hn rejime tam destek hep destek sağolsun. kısa sürede 4 kilo vermemi sağladı, önümüzde daha 12 kilo var. desteğiyle başarabileceğimden eminim:) ne zaman yardım istesem anında yanımda, iyi ki var:)

G*** Ü******* B*******

Özgeçmiş

Diyetisyen Aybüke Açıksöz Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2016 yılında bölüm ikincisi olarak mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca Özel Kadıköy Diyaliz Merkezi, Siyami Ersek, John Hopkins, Acıbadem ve MedikalPark gibi birçok önemli hastanede staj tecrübesi edindi ve bu stajlar sırasında mesleki anlamda hem teorik hem de pratik olarak kendisini geliştirme imkanı buldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra bir sene süresince online beslenme ve diyet danışmanlığı yapan Aybüke Açıksöz insülin direnci, bariatrik cerrahi diyetisyenliği, karbonhidrat sayımı ve fitoterapi gibi alanlara ilişkin pek çok kursa katıldı, eğitimler aldı. Bir dönem eczane diyetisyenliği görevinde bulundu. Gönüllü olarak Türkiye İzcilik Federasyonu Tip1 Diyabet Kampı’na katıldı. Aybüke Açıksöz 2018-2020 yılları arasında Diyetkolik diyetisyeni olarak çalıştı. Şu anda Medical Park Bahçelievler Hastanesi'nde diyetisyen olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fitoterapi bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürüyor. İyi derecede İngilizce bilen Aybüke Açıksöz’ün en sevdiği şeyler ise sağlıklı yemek tarifleri yaratmak, yeni yerler ve kültürler keşfetmek.

Eğitim

Eğitim

Yeditepe Üniversitesi

(2019 , - )

Fitoterapi - Yüksek Lisans

Bahçeşehir Üniversitesi

(2012 , 2016 )

Beslenme ve Diyetetik Bölümü - Lisans

Uzmanlık Alanları

Uzmanlık Alanları

Polikistik over sendromu (PKOS) İnsülin direnci ve metabolik sendrom Gluten hassasiyeti Gebelik döneminde beslenme Tümünü Göster
İş Deneyimleri

İş Deneyimleri

Medical Park Bahçelievler Hastanesi

(2020 , Devam Ediyor )

Diyetisyen

Diyetkolik

(2018 , 2020 )

Diyetisyen

Avrupa Kale Eczanesi

(2018 , 2018 )

Diyetisyen

John Hopkins Anadolu Sağlık Merkezi

(2016 , 2016 )

Stajyer Diyetisyen

Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

(2015 , 2015 )

Stajyer Diyetisyen

Özel Kadıköy Diyaliz Merkezi

(2015 , 2015 )

Stajyer Diyetisyen

VM Kocaeli Medikalpark Hastanesi

(2015 , 2015 )

Stajyer Diyetisyen

Fulya Acıbadem Hastanesi

(2014 , 2014 )

Stajyer Diyetisyen

adresler

Klinik Fotoğrafları

Yorumlar

 

Ortalama Puan

5 22 Yorum
Diyet Planı
Dakiklik
İlgi
Mekan

G***** Ü**** B******

29.11.2019

her daim güler yüzüyle insana enerji katan Aybüke hn rejime tam destek hep destek sağolsun. kısa sürede 4 kilo vermemi sağladı, önümüzde daha 12 kilo var. desteğiyle başarabileceğimden eminim:) ne zaman yardım istesem anında yanımda, iyi ki var:)

h*** c***

26.08.2019

1 ay önce Aybüke Hn'ın hazırladığı listelere göre diyetime başladım. Sağlık problemlerime göre hazırladığı programı uygularken çok zorlanmadım. Markete gittiğimde listemde yeralan yiyeceklere kolayca ulaşabiliyor olmak da oldukça pratik. Kendisiyle yüz yüze görüşmesek de samimiyeti ve tecrübesi bana güven verdi diyebilirim. Takıldığım konularda danıştığımda hızlıca dönüş yapması süper. Sayesinde daha sağlıklı ve daha az kilolu olarak hayatıma devam edeceğime inanıyorum. Teşekküler...

B***** E*****

26.08.2019

Merhabalar, bu hafta başladığım diyet sürecinde Aybüke hanımın gülümsemesinin verdiği yüksek enerji ile ölçümlerim yapıldıktan sonra diyetime başladım. Kendi yönettiğim bir öğün menüm oldu ve uygulamanın hatırlatmaları sayesinde öğünlerimi zamanında yapıyorum ve aklıma takılan bir şey olduğunda Aybüke hanıma istediğim zaman ulaşabiliyorum ve kendisiyle çok güzel bir iletişime sahip olduğumuz için diyet benim için bir zorunluluk olmaktan çıkıyor, beslenme alışkanlığımı sağlığım için düzeltme sürecine dönüşüyor..

C****** G***

26.08.2019

Merhabalar, Eşim ve ben bir süredir Aybüke Hanım'ın danışanıyız. Kendisiyle tanışmamızın nedeni diyetkolik uygulamasını kullanan arkadaşlarımız oldu. Onların tavsiyesi üzerine uygulamayı kullanmaya başladık ve tesadüf eseri Aybüke Hanım çıktı şansımıza. Gerek bizimle birebir ilgilenmesi, gerek mesleki bilinci ve anlayışı ve en güzeli de bu gencecik diyetisyenimin profesyonelliği, benim için büyük bir destek. Bu zorlu süreçte Aybüke Hanım ile birlikte çalıştığım için çok mutluyum. Kendisine ve diyetkolik ekibine çok teşekkür ediyorum.

U** G**

26.08.2019

Aybüke Hanım’ın takibinde sürdürdüğüm diyet sürecinde daha önceki diyetisyen deneyimlerinden farklı olan ve beni en çok etkileyen husus sanırım motivasyon konusunda danışanına sunduğu destek. Sağlık durumumu, gündelik hayatımı, rutinlerimi göz önünde bulundurarak uygulaması kolay ve beni baskı altına sokmayan bir programla da hedefe gidilebileceğini bana gösterdi. Her an, her sorumun karşılığını buluyor ve desteğini hissediyorum. Gidişatı yakından gözlemleyerek ve beni dinleyerek gerekirse programda değişiklikler yapıyor. Olumsuz gidişat gördüğünde gerçekleri de tüm açıklığıyla ve öğretici bir dille söyleyip beni ikaz etmeyi de ihmal etmiyor. Gözü her an danışanlarının üzerinde. :) Bu da sanırım motivasyona olumlu katkı sağlıyor. Destekleri için teşekkür ediyorum.

Ö*** A******

26.08.2019

Merhabalar, Öncelikle şunu belirtmek isterim ki hedefime yaklaşıyor olmak çok heyecan verici. Bu süreçte beni destekleyen diyetisyenim Aybüke hanıma ayrı teşekkür ediyorum. Bana özel hazırladığı diyet listesi, hatta bazen benim taleplerim doğrultusunda listemi revize etmesi ayrıca mutlu ediyor. Tek online platformda değil direk beni arayarak görüşmesi de beni motive eden unsurlardan. Bu süreci onunla birlikte tamamlayacak olmak çok sevindirici. Sevgiler.

B**** S*****

26.08.2019

Aybüke Hanım benim için diyetisyenden öte gerçek bir yol arkadaşı. Kilo verme sürecim boyunca her ihtiyacım olduğunda sorularıma cevap vererek motivasyonumu hep yüksek tutmamı sağladı. Önerileri sayesinde günlük hayatın dinamiğinden kopmadan kolay ve keyifli bir şekilde 13 kilo verdim. Hedefime yaklaşık 2 kg kaldı ama sayesinde beslenme alışkanlığım değiştiği için bu süreci hedefime ulaşınca bitecek bir yolculuk gibi görmüyorum. Hedefime ulaşsam da kendisi ile sağlıklı beslenme sürecimi devam ettireceğim.

M***** S****** S**

26.08.2019

Merhabalar, Diyetisyeniniz Aybüke hanım ile sürecimize başladık. Hamilelik sürecime ve hamilelik şekerime uygun okadar güzel bir plan hazırladı ki tam isabet ve tadında bir diyet devam ediyorum. (Arada ben kaçamak yapınca :) hem hem hamilelik şekerim hemde kilom fark ediyordu) Aynı zamanda bazı arkadaşlarımın diyet listelerine baktığımda hiç adını duymadığım ekmek çeşidinden tutun da farklı bir sebze ye kadar enterasan besinler var. Diyetimdeki güzelliklerden birisi de çoğu gıdaların ulaşılabilir olması çok büyük avantaj diye düşünüyorum. Yüz yüze hiç görüşmemiş olmamıza rağmen geri dönüşleri, ilgisi alakası beni okadar memnun bıraktı ki, online diyet alıp bir insana hem güvenebileceğim hemde bu kadar sempati duyacağım aklıma gelmezdi. Bu sebeple Diyetkolik programınızdan ve diyetisyenimden memnun olduğumu her fırsatta dile getiriyorum :) Bu kadar iyi bir çalışmaya referans olmamak olmazdı. Hamileliğimin sonlarına yaklaştık. Bundan sonraki süreçte de bana ve gelecek kızıma sağlıklı sütlerim olmasını sağlayacak bir program olacağını düşünüyorum. :) Vesile olan herkese çok teşekkür ederim. Sevgilerimle.

Makaleler (10)

Aybüke Açıksöz Makaleleri