Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul

Aybüke Açıksöz

Diyetisyen
9.9 /10 22 Yorum

Yorumlar (22)

Özgeçmiş

Makaleler (10)

Videolar (3)

Yemek Tarifleri (157)

Öne Çıkan Kullanıcı Yorumu

Yaklaşık 2 aylık bir süreçte hedeflediğimiz kiloya ulaşmakla kalmayıp, vazgeçemediği zararlı bir çok atıştırmalardan da uzaklaşmam için çok yardımcı oldu. Diyet öncesi neyi isteyip istemediğimizi konuşup kişiye özel programlama yaparak sürdürülebilir bir sağlıklı beslenme programı sunuyor. Psikolojik olarak en zorlu zamanda tanışmamıza rağmen (Pandemi süreci) sürekli motivasyon ve destek ile yalnız hissettirmedi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

T** A***

Özgeçmiş

Diyetisyen Aybüke Açıksöz Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2016 yılında bölüm ikincisi olarak mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca Özel Kadıköy Diyaliz Merkezi, Siyami Ersek, John Hopkins, Acıbadem ve MedikalPark gibi birçok önemli hastanede staj tecrübesi edindi ve bu stajlar sırasında mesleki anlamda hem teorik hem de pratik olarak kendisini geliştirme imkanı buldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra bir sene süresince online beslenme ve diyet danışmanlığı yapan Aybüke Açıksöz insülin direnci, bariatrik cerrahi diyetisyenliği, karbonhidrat sayımı ve fitoterapi gibi alanlara ilişkin pek çok kursa katıldı, eğitimler aldı. Bir dönem eczane diyetisyenliği görevinde bulundu. Gönüllü olarak Türkiye İzcilik Federasyonu Tip1 Diyabet Kampı’na katıldı. Aybüke Açıksöz 2018-2020 yılları arasında Diyetkolik diyetisyeni olarak çalıştı. Şu anda Medical Park Bahçelievler Hastanesi'nde diyetisyen olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fitoterapi bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürüyor. İyi derecede İngilizce bilen Aybüke Açıksöz’ün en sevdiği şeyler ise sağlıklı yemek tarifleri yaratmak, yeni yerler ve kültürler keşfetmek.

Eğitim

Eğitim

Yeditepe Üniversitesi

(2019 , - )

Fitoterapi - Yüksek Lisans

Bahçeşehir Üniversitesi

(2012 , 2016 )

Beslenme ve Diyetetik Bölümü - Lisans

Uzmanlık Alanları

Uzmanlık Alanları

Polikistik over sendromu (PKOS) İnsülin direnci ve metabolik sendrom Gluten hassasiyeti Gebelik döneminde beslenme Tümünü Göster
İş Deneyimleri

İş Deneyimleri

Medical Park Bahçelievler Hastanesi

(2020 , Devam Ediyor )

Diyetisyen

Diyetkolik

(2018 , 2020 )

Diyetisyen

Avrupa Kale Eczanesi

(2018 , 2018 )

Diyetisyen

John Hopkins Anadolu Sağlık Merkezi

(2016 , 2016 )

Stajyer Diyetisyen

Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

(2015 , 2015 )

Stajyer Diyetisyen

Özel Kadıköy Diyaliz Merkezi

(2015 , 2015 )

Stajyer Diyetisyen

VM Kocaeli Medikalpark Hastanesi

(2015 , 2015 )

Stajyer Diyetisyen

Fulya Acıbadem Hastanesi

(2014 , 2014 )

Stajyer Diyetisyen

Yorumlar

 

Ortalama Puan

9.9 /10 (22 Yorum)

T***** A*****

07.05.2020

10 /10

Yaklaşık 2 aylık bir süreçte hedeflediğimiz kiloya ulaşmakla kalmayıp, vazgeçemediği zararlı bir çok atıştırmalardan da uzaklaşmam için çok yardımcı oldu. Diyet öncesi neyi isteyip istemediğimizi konuşup kişiye özel programlama yaparak sürdürülebilir bir sağlıklı beslenme programı sunuyor. Psikolojik olarak en zorlu zamanda tanışmamıza rağmen (Pandemi süreci) sürekli motivasyon ve destek ile yalnız hissettirmedi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

G******* U*******

29.01.2020

10 /10

Aç kalmadan kilo verebilmek mümkünmüş :) Aybüke Hanım sağolsun emin adımlarla üstelik çok fazla kısıtlama olmadan hedefime doğru gidiyorum. Yönlendirmeleriniz ve sağladığınız motivasyon için çok teşekkürler..

G**** Ü****** B*****

29.11.2019

8 /10

her daim güler yüzüyle insana enerji katan Aybüke hn rejime tam destek hep destek sağolsun. kısa sürede 4 kilo vermemi sağladı, önümüzde daha 12 kilo var. desteğiyle başarabileceğimden eminim:) ne zaman yardım istesem anında yanımda, iyi ki var:)

E****** U**

29.11.2019

10 /10

Diyetisyenim Aybüke Hanım'ın sağlıklı beslenme ve motive edici yönlendirmeleri ile başarılı sonuçlara 2 ay içinde ulaştım. Kendisine teşekkür ederim.

a**** k******

07.11.2019

10 /10

Yaklaşık 7 aydır Aybüke Hanım ın bana hazırladığı diyet programını uyguluyorum. Kendisi son derece başarılı ve bilgili bir diyetisyen. Çok güler yüzlü ve son derece ilgilidir, istediğiniz hedefe ulaşmanızda verdiği tavsiyeler ve motivasyonla size oldukça yardımcı oluyor. Verdiği programı uyguladığınızda kesinlikle istediğiniz sonuçları son derece sağlıklı bir şekilde alıyorsunuz.

K****** B******* G****

01.11.2019

10 /10

Diyetkolik uygulamaıs üzerinden nisan ayından bu yana Aybüke Hanımdan hizmet almaktayım. Daha önce sağlıksız besleniyordum ancak şimdi hem sağlıklı beslenip hem de kilo vermekteyim.Diyeti uygularken hiç aç kalmadım. Diyet listemi sevdiğim yiyeceklere göre ayarlayıp, kolayca ulaşabileceğim gıdalar ve pratik tarifler ile oluşturduğu için ve uygulama üzerinden sorduğum sorulara kısa sürede yanıt verdiği için kendisine teşekkür ederim.

H******* E******

01.11.2019

10 /10

İnsülin direnci ve PCOS nedeniyle ne denesem veremediğim ya da verip de tekrar aldığım kiloları Aybüke Hanım sayesinde hiçbir şeyden mahrum olmadan verdim ve diyete ara versem bile tekrar almadım. Aybüke Hanım diyete bakış açımı tamamen değiştirdi diyebilirim. Gerçekten çok ilgili birisi ve gerek motivasyon vermesi olsun gerek ufak tavsiyeler olsun, diyeti o kadar zor bir şey olmaktan çıkartıyor. Ve üstelik verdiği diyet planları ile diyet yaptığınızı size hissettirmiyor bile.

Ö******* Ö*****

01.11.2019

10 /10

Aybüke Hanım'la kısa süre önce başladığım bu yolda gerek güler yüzüyle gerek bilgi birikimiyle beni motive etmesi sayesinde, günlük yaşam standartlarımı bozmadan ve aç kalmadan ,sağlıklı beslenerek kilo verilebileceğini gördüm:)Teşekkür ediyorum.

G** B******

01.11.2019

10 /10

Diyetkolik harika bir uygulama Aybüke hanımla kızım sayesinde iletişim kurdum 7 aydır birlikte yol aldık bu süreçte kilo vermiş olmam çok güzel fakat sağlıklı beslenmeyi öğrenmiş olmam harika bundan sonrada yola birlikte devam herşey için teşekkürler Aybüke hanım

G** K****

01.11.2019

10 /10

Aybüke Hanım, her daim güler yüzlü yaklaşımı ile ilk andan itibaren beni motive etmeyi başarabilen bir uzman. Her gün için ayrı ayrı program hazırlayıp diyetten bile keyif almamı sağladı :) Yaptığım ufak(ufak sayılır :)) kaçamakları bile hiç çekinmeden söyleyebiliyorum ve bunlara hızlı şekilde aksiyon alabiliyoruz. Benim isteklerime ve taleplerime her zaman karşılık verebilen bir uzman kendisi. Aybüke Hanım'la tanıştığım ve kendisi ile bu yolda yürüdüğüm için çok şanslıyım. Her şey için teşekkür

o******* y**

01.11.2019

10 /10

Aybüke hanım başarılı bir diyetisyen. Kendisiyle 3 aydır diyet programı yürütüyorum. 3 ayda 6.3 kg vermeyi başardım. Diyeti arada bozmuyor olsaydım çok daha başarılı sonuçlar elde edilecekti. Tavsiye ederim.

n*** ç*****

01.11.2019

10 /10

Haziran ayı itibariyle hedefime adım adım ulaşmamda bana verdiğiniz emek için teşekkür ederim .Aç kalmadan, ara ara gelen krizlerimide gerekli motivasyon ve tecrubenizle aştığım için çok mutluyum . Sevgiler

M****** S***

01.11.2019

10 /10

Yaklaşık bir senedir Aybüke hanım ile kilo verme sürecimde beraber çalışıyoruz ve kesinlikle çok memnunum. Hiçbir zaman açlık çekmedim ve listelerimi her zaman sevdiğim ve sevmediğim besinleri ve gözeterek hazırladı. Özel bir günüm veya planım olduğunda bunu sadece ona söylemem yeterliydi ve her tür durumu mutlaka diyet programıma adapte etti. Motivasyonum düştüğünde, moralim bozulduğunda destekçim olduğu, ben başardıkça o da benimle beraber sevindiği için Aybüke hanıma çok teşekkür ediyorum.

S***** E*******

26.08.2019

10 /10

Öncelikle diyetkolik gibi bir uygulamayı bizlere sunduğunuz için şahsım adına çok teşekkür ederim. Kolay erişim, bilgi akışı ve daha bir çok alanda çok kullanışlı bir uygulama. Tüm bunlara ek Diyetisyen Aybüke Açıksöz ile 6 Mart tarihinden bu yana diyetisyen danışmanlığı çerçevesinde iletişimdeyiz. Kendisinin samimiyeti, yardım severliği, hızlıca geri dönüş yapması ve etkili - sıkıcı olmayan diyet programı ile 1 haftada 1kg verdim. Genel olarak hazırladığı program günlük hayata kolay adapte edilebilen ve kolayca uygulanabilen bir programdır. Kendisine verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederim. Artan başarılar dilerim. İyi Çalışmalar.

K**** S******

26.08.2019

10 /10

Merhaba, Eşim ile Aybüke hanım diyete başladı, açıkçası iletişimleri ilgimi çekti ve bende başladım, diyetkolik üzerinden diyet yaptığım süre boyunca bana çok destek oldu, hızlı dönüşü, sehayat ettiğim ülkeye ait imkanlara göre programlar dahi çıkarttı. Ben iş yoğunluğum ve düzensiz yaşamım nedeniyle devam edemiyorum, ancak eşim nerdeyse misafirliğe giderken bile Aybüke hanımdan destek almaya devam ediyor.

M**** S** S****

26.08.2019

10 /10

Merhabalar, Diyetisyeniniz Aybüke hanım ile sürecimize başladık. Hamilelik sürecime ve hamilelik şekerime uygun okadar güzel bir plan hazırladı ki tam isabet ve tadında bir diyet devam ediyorum. (Arada ben kaçamak yapınca :) hem hem hamilelik şekerim hemde kilom fark ediyordu) Aynı zamanda bazı arkadaşlarımın diyet listelerine baktığımda hiç adını duymadığım ekmek çeşidinden tutun da farklı bir sebze ye kadar enterasan besinler var. Diyetimdeki güzelliklerden birisi de çoğu gıdaların ulaşılabilir olması çok büyük avantaj diye düşünüyorum. Yüz yüze hiç görüşmemiş olmamıza rağmen geri dönüşleri, ilgisi alakası beni okadar memnun bıraktı ki, online diyet alıp bir insana hem güvenebileceğim hemde bu kadar sempati duyacağım aklıma gelmezdi. Bu sebeple Diyetkolik programınızdan ve diyetisyenimden memnun olduğumu her fırsatta dile getiriyorum :) Bu kadar iyi bir çalışmaya referans olmamak olmazdı. Hamileliğimin sonlarına yaklaştık. Bundan sonraki süreçte de bana ve gelecek kızıma sağlıklı sütlerim olmasını sağlayacak bir program olacağını düşünüyorum. :) Vesile olan herkese çok teşekkür ederim. Sevgilerimle.

B**** S****

26.08.2019

10 /10

Aybüke Hanım benim için diyetisyenden öte gerçek bir yol arkadaşı. Kilo verme sürecim boyunca her ihtiyacım olduğunda sorularıma cevap vererek motivasyonumu hep yüksek tutmamı sağladı. Önerileri sayesinde günlük hayatın dinamiğinden kopmadan kolay ve keyifli bir şekilde 13 kilo verdim. Hedefime yaklaşık 2 kg kaldı ama sayesinde beslenme alışkanlığım değiştiği için bu süreci hedefime ulaşınca bitecek bir yolculuk gibi görmüyorum. Hedefime ulaşsam da kendisi ile sağlıklı beslenme sürecimi devam ettireceğim.

Ö** A***

26.08.2019

10 /10

Merhabalar, Öncelikle şunu belirtmek isterim ki hedefime yaklaşıyor olmak çok heyecan verici. Bu süreçte beni destekleyen diyetisyenim Aybüke hanıma ayrı teşekkür ediyorum. Bana özel hazırladığı diyet listesi, hatta bazen benim taleplerim doğrultusunda listemi revize etmesi ayrıca mutlu ediyor. Tek online platformda değil direk beni arayarak görüşmesi de beni motive eden unsurlardan. Bu süreci onunla birlikte tamamlayacak olmak çok sevindirici. Sevgiler.

U****** G****

26.08.2019

10 /10

Aybüke Hanım’ın takibinde sürdürdüğüm diyet sürecinde daha önceki diyetisyen deneyimlerinden farklı olan ve beni en çok etkileyen husus sanırım motivasyon konusunda danışanına sunduğu destek. Sağlık durumumu, gündelik hayatımı, rutinlerimi göz önünde bulundurarak uygulaması kolay ve beni baskı altına sokmayan bir programla da hedefe gidilebileceğini bana gösterdi. Her an, her sorumun karşılığını buluyor ve desteğini hissediyorum. Gidişatı yakından gözlemleyerek ve beni dinleyerek gerekirse programda değişiklikler yapıyor. Olumsuz gidişat gördüğünde gerçekleri de tüm açıklığıyla ve öğretici bir dille söyleyip beni ikaz etmeyi de ihmal etmiyor. Gözü her an danışanlarının üzerinde. :) Bu da sanırım motivasyona olumlu katkı sağlıyor. Destekleri için teşekkür ediyorum.

C****** G**

26.08.2019

10 /10

Merhabalar, Eşim ve ben bir süredir Aybüke Hanım'ın danışanıyız. Kendisiyle tanışmamızın nedeni diyetkolik uygulamasını kullanan arkadaşlarımız oldu. Onların tavsiyesi üzerine uygulamayı kullanmaya başladık ve tesadüf eseri Aybüke Hanım çıktı şansımıza. Gerek bizimle birebir ilgilenmesi, gerek mesleki bilinci ve anlayışı ve en güzeli de bu gencecik diyetisyenimin profesyonelliği, benim için büyük bir destek. Bu zorlu süreçte Aybüke Hanım ile birlikte çalıştığım için çok mutluyum. Kendisine ve diyetkolik ekibine çok teşekkür ediyorum.

B*** E**

26.08.2019

10 /10

Merhabalar, bu hafta başladığım diyet sürecinde Aybüke hanımın gülümsemesinin verdiği yüksek enerji ile ölçümlerim yapıldıktan sonra diyetime başladım. Kendi yönettiğim bir öğün menüm oldu ve uygulamanın hatırlatmaları sayesinde öğünlerimi zamanında yapıyorum ve aklıma takılan bir şey olduğunda Aybüke hanıma istediğim zaman ulaşabiliyorum ve kendisiyle çok güzel bir iletişime sahip olduğumuz için diyet benim için bir zorunluluk olmaktan çıkıyor, beslenme alışkanlığımı sağlığım için düzeltme sürecine dönüşüyor..

h****** c****

26.08.2019

10 /10

1 ay önce Aybüke Hn'ın hazırladığı listelere göre diyetime başladım. Sağlık problemlerime göre hazırladığı programı uygularken çok zorlanmadım. Markete gittiğimde listemde yeralan yiyeceklere kolayca ulaşabiliyor olmak da oldukça pratik. Kendisiyle yüz yüze görüşmesek de samimiyeti ve tecrübesi bana güven verdi diyebilirim. Takıldığım konularda danıştığımda hızlıca dönüş yapması süper. Sayesinde daha sağlıklı ve daha az kilolu olarak hayatıma devam edeceğime inanıyorum. Teşekküler...

Makaleler (10)

Diyetisyen Aybüke Açıksöz'ün Makaleleri

Yemek Tarifleri (157)

Diyetisyen Aybüke Açıksöz'ün Yemek Tarifleri